“Dzień Myśli Braterskiej – Kropla Bratestwa”

22 lutego po raz kolejny obchodzić będziemy Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie spotykać się będziemy na różnych zbiórkach i kominkach w gronie większym lub bardziej kameralnym. Możemy się spotkać także w miejscu niecodziennym a mianowicie stacji krwiodawstwa. Wcielając w życie słowa „…nieść chętną pomoc bliźnim” możemy pokazać siłę tych słów.

Zapraszam do włączenia się w organizowaną po raz trzeci ogólnopolską akcję „Krople Braterstwa – 2012”. Ja na pewno odwiedzę stację i marzy mi się spotkać tam wiele osób z naszego hufca. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych przyjdźcie. Pamiętajcie o przyjęciu większej ilości płynów dzień wcześniej, o zjedzeniu porządnego śniadania lub obiadu.

Akcja promuje honorowe krwiodawstwo jako formę indywidualnej służby niesionej na rzecz drugiego człowieka. Pokażmy, jak wielu jest nas – krwiodawców w harcerskich mundurach. O udziale w akcji napiszcie pod adres: r_rytel@op.pl lub bezpośrednio hkb@zhp.pl.

Zachęcam również do zdobywania odznaki „Harcerska Kropla Braterstwa” oraz promocji w środowiskach sprawności tematycznych (regulaminy tutaj).

Do zobaczenia na Franciszkańskiej!

hm. Rafał Rytel
członek komendy

Post Author: Magdalena Suchan