Rajd Odkrywców 2016

Zapraszamy Was na imprezę harcerską, jakiej jeszcze nie było: pierwszy w Polsce rajd organizowany w konwencji „sandbox”, czyli piaskownicy, znanej fanom niektórych gier komputerowych, np. „Heroes of Might and Magic”. Wyobraźcie sobie kwadrat o bokach 50 na 50 km. Na 5 dni stajecie się bohaterami, którzy poruszają się po tym terenie i uwaga: to Wy decydujecie, gdzie spędzacie noce i w jakim kierunku udajecie się każdego dnia. Na tym terenie macie do dyspozycji 33 szkoły, w których możecie nocować. Wybierając miejsce następnego noclegu, nie musicie podążać do najbliższej szkoły – jednego dnia możecie pokonać nawet do 70 km, korzystając z dostępnych środków transportu, np. z linii kolejowej przecinającej obszar rajdu.

Rajd ma postać gigantycznego LARP-a, a wokół każdego miejsca noclegowego zbudowana jest mikrofabuła – mikrofabuły są od siebie niezależne, ale dostrzeżenie pewnych powiązań między nimi może Wam czasami przysporzyć korzyści. Na całym tym terenie możecie przeżywać fabularne przygody, poszukiwać cennych przedmiotów, zdobywać mapy i wymieniać się wiedzą z innymi uczestnikami. Oczywiście Ci, którzy wolą tradycyjny model rajdu mogą skorzystać z gotowej trasy, w ramach której wszystkie noclegi są z góry określone.

Ta impreza to nowa inicjatywa twórców Rajdu Grunwaldzkiego i nosi nazwę Rajd Odkrywców. Warto ją zapamiętać, zwłaszcza że w takiej konwencji rajd będzie zorganizowany po raz pierwszy i ostatni zarazem. Ten wyczyn nie zostanie już powtórzony, a następne edycje rajdu będą wyglądać zupełnie inaczej. Jeśli nie chcecie, żeby ominęła Was ta wyjątkowa okazja, to już dziś rezerwujcie sobie termin 3-7 lipca 2016.

Więcej szczegółów o rajdzie i zgłoszenia dostępne na stronie Rajd Odkrywców

phm. Piotr Wojtaszek
instruktor ZPI

Post Author: PiotrWojtaszek