Zdobądź najwyższe oznaczenie WOSM-u!

Ruszają zapisy na warsztaty (Odkrycie SWA) będące częścią programu „Odznaka Skautów Świata”. Warsztaty odbędą się w Kampinoskim Parku Narodowym w dniach 27-29 maja.
 
Związek Harcerstwa Polskiego ruszył z projekyem “Odznaka Skautów Świata”. Każdy w wieku 15 – 26 lat może zdobyć tę odznakę! Żeby to zrobić każdy uczestnik musi zrealizować program związany z pokojem, rozwojem lub środowiskiem naturalnym.

Uczestnik realizując program musi:
– odbyć 21-godzinne szkolenie, podczas którego zapozna się z problemem związanym przynajmniej z jednym z wyżej wymienionych obszarów tematycznych
– zrealizować długoterminowy (co najmniej 80-godzinny) projekt społeczny, by przyczynić się do rozwiązania problemów związanych z rozwojem, pokojem lub środowiskiem naturaln
 
Więcej na temat idei „Odznaki Skautów Świata” znajdziecie w wytycznych programowych zamieszczonych w CBP.
 
Pierwsze „Odkrycie” w Polsce odbędzie się w Kampinoskim Parku Narodowym (Laski pod Warszawą), a jego tematyką będzie ekologia i puszczaństwo. Koszt udziału w szkoleniu to 80 zł. Zgłoszenia można dokonać na adres gajusz@zhp.net.pl w terminie do 16 maja 2016 roku. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób.
 
pwd. Michał Wacławski
instruktor ZPI

Post Author: michal.waclawski