“Hufiec Łódź-Polesie dla Syrii”

Uwaga Uwaga Uwaga

Syryjczycy w obozach uchodźców czekają na naszą pomoc.

Nasze Święto Hufca nawiązuje do tematyki II wojny światowej, dla nas wszystkich jest to odległa historia, dla naszych podopiecznych często legenda, równie prawdopodobna co ta o smoku wawelskim.
Tymczasem wojna dzieje się teraz, w tym globalnym świecie całkiem niedaleko nas bo w Syrii. Na razie nie zapowiada się koniec tego konfliktu, tysiące ludzi uciekło ze swych domów do obozów dla uchodźców a tam brakuje wszystkiego.
 

Niech nasz hufiec wesprze akcję ZHP dla Syrii.

Zadaniem wszystkich drużyn i gromad, niech będzie zebranie pomocy potrzebnej w obozach uchodźców. Materiały te będzie trzeba przywieźć na święto hufca (w razie czego służymy transportem).

Zorganizowanie akcji jest proste. Wystarczy zuchom rozdać na najbliższej zbiórce karteczki z informacją i poprosić by pozbierały potrzebne rzeczy wśród rodzin. Zarazić pomysłem waszych zastępowych, zorganizować na FB drużyn, czy za pomocą SMSów, szybką akcję zbiórek, w szkołach i domach.
Harcerze Starsi i wędrownicy niech zrobią duże akcje w szkole i na osiedlu.

Opowiedzcie im najpierw co dzieje się w Syrii, poświęćcie na to fragment Waszej zbiórki. Niech Wasi podopieczni wiedzą o czym opowiadać swoim kolegom i rodzinom by namówić ich do akcji.

Nie wolno wam przejść obojętnie wobec tego posta. Na święcie sprawdzimy, które drużyny wykazały się największą pomocą i podjęły to wyzwanie służby.

Co zbieramy:
* żywności – suche produkty, puszki, produkty instant, wszystko co ma długą datę ważności
* lekarstwa – witaminy, minerały, przeciwzapalne, opatrunkowe
* koców, kołder, poduszek, materacy, pościeli
* garnków, talerzy, sztućców, kubków
* ubrań

Poniżej materiały programowe do pobrania

Każdy kto podejmie się zbiórki, niech informuje o tym na naszym hufcowym FB, zarażajmy innych pomaganiem.

Z chęcią odpowiem na wszystkie Wasze pytania

hm. Agnieszka Rytel
komendantka hufca

Post Author: hm. Tomasz Jachimek