Spotkanie instruktorskie – harcerstwo a współczesny świat

Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy ZHP ma szansę na przetrwanie we współczesnym świecie? Czy przypadkiem nie stajemy się powoli reliktem przeszłości, wspominanym z rozrzewnieniem przez co poniektórych, a wyśmiewanym przez całą resztę? Czy nasze wnuki będą w ogóle miały szansę zostać harcerzami? Jakie są szansę na dalszą realną działalność organizacji żyjącej przeszłością, wciąż sięgającej do korzeni, ale nie potrafiącej wyjść w przyszłość i zmierzyć się z wyzwaniami współczesności?

Świat wciąż pędzi do przodu, wiele aspektów naszego życia uległo ogromnemu przewartościowaniu. Czy my jako organizacja wychowawcza dajemy sobie radę z wychowywaniem młodego człowieka do życia i funkcjonowania w tym nowym, zmieniającym się świecie? Czy wartości, które próbujemy – z mniejszym lub większym skutkiem – wpajać młodym ludziom, są dla nich pomocą czy niepotrzebnym obciążeniem? Jest nas coraz mniej – czy to przypadkiem nie oznacza, że to co robimy ma coraz mniejszy sens?

Jeżeli któryś z tych problemów Cię zaciekawił i chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi członkami grona instruktorskiego, w imieniu ZKK Hufca Łódź-Polesie zapraszamy Cię serdecznie na kolejne spotkanie instruktorskie, które odbędzie się w dn. 13 lutego (poniedziałek) o 18:00 w budynku hufca.

Do zobaczenia!

hm. Anna Cichosz, phm. Justyna Kaczmarek

instruktorki ZKK

Post Author: Magdalena Suchan