Polesie na Seminarium Jesiennym w Załęczu

Brać poleska słynie z tego, że lubi dyskutować… i lubi też działać. Nic więc dziwnego, że nie brakuje nas na ważnych, dla łódzkiego harcerstwa, wydarzeniach.
 
W minionych weekend, 22-24 listopada, w ośrodku harcerskim Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim, odbyło się Seminarium Jesienne, organizowane przez Chorągiew Łódzką ZHP. Jego główną częścią był Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Łódzkiej ZHP, którego celem było przyjęcie Strategii na kolejne lata. Prócz delegatów na Zjazd – phm. Michała Wacławskiego, phm. Piotra Wojtaszaka, phm. Olgi Skowrońskiej, hm. Justyny Świstek, w weekend dzielnie pracowali w podwójnej roli delegata oraz władz chorągwi: hm. Tomasz Jachimek (komenda ChŁ), hm. Katarzyna Kurowska (Rada ChŁ), hm. Mieczysław Mika (Komisja Rewizyjna ChŁ). Hm. Agnieszka Rytel oraz hm. Magdalena Suchan na Zjazd przyjechały jako członkinie Rady Chorągwi, w roli głosu doradczego, ale to tez nie było jedyne ich zadanie.
 

Kasia była współtwórcą projektu Strategi, zaś Justyna i Agnieszka, pracowały podczas zjazdu nad wprowadzeniem w niej niezbędnych zmian – jako członkinie komisji uchwał i wniosków. Zaangażowani mocno z Zjazd był także Mieczysław – jako Przewodniczący Zjazdu, oraz czuwająca nad jego prawidłowym przebiegiem, jako Pełnomocniczka Naczelniczki ZHP – Magdalena.
 
Podczas seminarium uczestnikami warsztatów dla szefów zespołów chorągwianych i niejako obserwatorami Zjazdu byli także phm. Monika Suchan, kierowniczka referatu harcerskiego Chorągwi Łódzkiej ZHP oraz pwd. Artur Dąbrowski, szef Łódzkiego Kręgu Akademickiego “Dygresja”.
 
Pracowity weekend za nami, ale mamy świadomość dobrze wykonanej pracy “koncepcyjnej”. Teraz czas zakasać rękawy i założone w Strategii cele, realizować!
 
hm. Magdalena Suchan
 
 
Zdjęcia z Seminarium możecie znaleźć w galerii hufca
 
 

Post Author: Michalina Andrzejczyk