Znów wypływamy w szantowy rejs – XXXII Szantowiązałka

Już 8 grudnia w świat popłyną morskie pieśni pracy na przemian z żeglarskimi balladami. W ten weekend w centrum żeglarskiej kultury na mapie Łodzi jak co roku zamieni się pewne miejsce na Retkini, gdzie po raz XXXII zagra Szantowiązałka.

W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 6 oraz XXXIII Liceum Ogólnokształcącego zaprezentuje się kilkanaście zespołów stających do konkursu piosenki żeglarskiej. W większości będą to młodzi ludzie z drużyn harcerskich Chorągwi Łódzkiej ZHP, choć i wykonawcy spoza regionu łódzkiego również są częstymi gośćmi festiwalu. W sobotę przed południem odbędą się warsztaty marynistyczne, podczas których młodzi wykonawcy będą mieli m.in. możliwość doskonalić swój warsztat w emisji głosu. Po południu punkt kulminacyjny imprezy – konkurs piosenki. Na zakończenie dnia, przed ogłoszeniem wyników zagra gość tegorocznej Szantowiązałki – zespół Męski Punkt Widzenia.

W niedzielne przedpołudnie teren festiwalu zostanie opanowany przez najmłodszych – gromady zuchowe staną w konkury podczas zuchowej gry marynistycznej, a w drugiej części zaprezentują się w trakcie konkursu piosenki.

Wstęp dla publiczności jest wolny.

Wszelkie informacje znajdziecie na www.szantowiazalka.pl oraz stronie na Facebooku: www.facebook.com/szantowiazalka/

Post Author: hm. Tomasz Jachimek