Zlot Kadry Hufca 2021

W weekend 27-28.08.2021 zakończyliśmy Kurs Przewodnikowski i Drużynowych “W Nieznane”.
Uczestnicy zaczęli się szkolić już w maju, a ostatnie 2 tygodnie sierpnia wspólnie spędziliśmy na naszej bazie obozowej Tuczno – Stanica harcerska zgłębiając tajniki bycia instruktorem i zdobywając wiedzę niezbędną każdemu drużynowemu. Był to szczególnie wyjątkowy kurs, ponieważ większość kursantów była z naszego hufca, dzięki czemu mogliśmy pracować współtworząc hufcową wspólnotę.

 

Ostatni weekend sierpnia był dla nas podwójnie wyjątkowy, ponieważ w tym czasie odbywał się również Zlot Kadry Hufca.

 

Instruktorzy, drużynowi i przyboczni mogli dołączyć do kursu, gdzie wspólnie mieliśmy okazję zamyślić się nad naszymi ideałami harcerskimi – służbą, braterstwem i pracą nad sobą. Razem mogliśmy odwołać się do autorytetów, z którymi kursanci pracowali cały kurs, a następnie podsumować obozy i zastanowić się nad tym, na czym powinniśmy się skupić w najbliższym czasie jako środowisko przygotowując się do zjazdu sprawozdawczego.
Rozmowom, wspólnemu śpiewaniu i czasu spędzonego przy ognisku nie było końca, a na sam koniec wspólnymi siłami zamknęliśmy bazę po udanym sezonie wakacyjnym.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii hufca
<ZLOT KADRY HUFCA 2021>

Post Author: Michalina Andrzejczyk