Wyjazd Instruktorski 2021

Czuwaj!
W tym roku odbył się wyjątkowy wyjazd Instruktorski. Przez pandemię trwał tylko jeden dzień, ale za to zyskał nowe cele: oderwanie się od monitorów i naładowanie akumulatorów do działań offline. Czterema zastępami udaliśmy się do Kampinoskiego Parku Narodowego. Zrobiliśmy tam dwie trasy 15 i 10 kilometrową.

Oprócz oczywistych walorów przyrodniczych na trasie zwiedziliśmy także te historyczne jak cmentarz w Palmirach, czy wczesnośredniowieczny gród.

Nasz przewodnik Piotrek opowiedział wiele historii dotyczących głównie działań partyzanckich Grupy Kampinos podczas II wojny światowej. Dla równowagi psychicznej wysłuchaliśmy też ciekawe legendy chociażby o Królu Węży, o wbijanych przez karczmarza ćwiekach, czy ciężkim skarbie królowej Bony. Dzień zakończyliśmy w harcerskich ośrodku Stara Dąbrowa, gdzie mogliśmy zjeść ciepły posiłek i pośpiewać pod rozgwieżdżonym niebem przy ognisku.

 

 

Post Author: Michalina Andrzejczyk