Wigilia Hufca 2022

„Nieść chętną pomoc bliźnim” – instruktorzy Hufca ZHP Łódź-Polesie zgodnie z treścią swojego Prawa Harcerskiego w trakcie swojej wigilii zachęcali łodzian do zostawania dawcami szpiku.  

W czwartek 22 grudnia w siedzibie Hufca ZHP Łódź-Polesie przy ulicy Olimpijskiej łodzianie mogli zdecydować się na zostanie aktywnym dawcą komórek macierzystych. By tego dokonać, wystarczyło wypełnić prosty formularz i pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Pakiet z próbką oraz danymi trafi do do Fundacji DKMS, która prowadzi bazę potencjalnych dawców. Wszystko to odbyło się w świątecznej aranżacji, przygotowanej na hufcową wigilię. Po analizie dokonanej przez Fundację DKMS osoby zakwalifikowane do wpisania do bazy aktywnych dawców zostaną o tym poinformowani. 

Dane pokazują, że jedynie 25 procent pacjentów znajduje zgodnego dawcę w swojej rodzinie. Jako instruktorzy ciągle szukamy pól do pełnienia służby i zmieniania świata na lepsze. Dzięki naszej inicjatywie udało się zebrać grono potencjalnych dawców. Być może ktoś z nich w przyszłości uratuje życie osobom cierpiącym na nowotwory – powiedział harcmistrz Michał Wacławski, komendant Hufca Łódź-Polesie.  

Każdy chętny do zastania aktywnym dawcą może zarejestrować się w bazie fundacji DKMS za pośrednictwem strony internetowej i zamówić zestaw do pobrania wymazu. Szczegóły dostępne są na stronie www.dkms.pl 

Drugą część Wigilii stanowiła świąteczna gra przygotowana przez nowo powstały Zespół Programowy Hufca Łódź-Polesie. Uczestnicy mieli szansę rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia Świętego Mikołaja i uratować święta. Nie obyło się również bez życzeń, prezentów i świątecznego poczęstunku.

Post Author: Wera