Święto Hufca 2015. Podsumowanie

W sobotę 18 kwietnia br. o godzinie 8.00 spotkaliśmy się na dworcu PKS Łódź Kaliska, aby rozpocząć wspólną podróż. Już o 9.00 dotarliśmy do Tuszyna gdzie rozpoczęła się gra terenowa mająca nas wprowadzić w klimat Święta Hufca. Zuchy, harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy biorący udział w grze poznawali kultury różnych krajów świata. Do godziny 17 uczestnicy zdążyli zapoznać się z kulturą m.in. Rumunii, Anglii, Chin oraz Korei. 

Po grze uczestnicy mieli chwile czasu na pożywienie się oraz ostatnie przygotowania do festiwalu Africanfest. Około godziny 19.30 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej szkoły aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Festiwal był podzielony na 3 kategorie. Zuchy brały udział w kategorii piosenka bajkowa oraz afrykański pląs, harcerze i harcerki śpiewali w kategorii oto moje plemię oraz z afrykańską nutą, a harcerze starsi i wędrownicy w kategorii piosenka afrykańskich skautów i dostawali zadanie specjalne do zrealizowania. W festiwalu uczestniczył także gość specjalny – Kenijczyk John. Podczas festiwalu okazało się, że prezentowane będą również umiejętności taneczne uczestników zadania specjalnego. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili tańcząc i śpiewając z artystami. Festiwal zakończył się afrykańskim tańcem naszego gościa specjalnego. O godz. 21.30 zuchy i harcerze udali się na zasłużony spoczynek, natomiast harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy hufca zgromadzili się na spotkaniu inspirującym “Teraz Afryka”, gdzie John opowiadał o skautingu w Afryce. Chwilę przed północą spotkanie zakończyło się i wszyscy rozeszli się do swoich śpiworów

.

Podczas Święta Hufca trwał konkurs na patrolowe selfie. Oto zwycięzcy!

Następny dzień rozpoczęliśmy o 8.00, aby już po godzinie uczestniczyć w zajęciach namiestnictw. Zuchy poznawały bliżej różne kontynenty, harcerki miały grę terenową o Robercie Baden-Powellu, harcerze również mieli grę terenową lecz o zabawach skautów z całego świata a harcerze starsi i wędrownicy poznawali bliżej Afrykę. Na zajęciach czas minął zaskakująco szybko i nim się nie obejrzeliśmy trzeba było pomaszerować na uroczysty apel kończący Święto Hufca. Podczas apelu zostały przyznane nagrody za festiwal, grę główną oraz podziękowania dla osób, które włożyły swój czas i zaangażowanie w przygotowanie Święta Hufca.

O godz. 14:00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Łodzi, gdzie na dworcu Łódź – Kaliska rozeszliśmy się do swoich domów, aby zacząć odliczać dni do następnych harcerskich imprez.

Zdjęcia już niebawem w hufcowej galerii!

pion. Martyna Rulka
przyboczna GZ Retkińskie Iskierki

Post Author: Magdalena Suchan