Święto Flagi 2015

2 maja – zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2004r. – jest obchodzony w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dla każdego Polaka jest to wyjątkowy dzień, a my jako harcerze zrzeszamy się aby jeszcze bardziej je rozpowszechniać. Tak było również w tym roku. 

O dziesiątej harcerze i harcerki z naszego hufca spotkali się w parku im. Józefa Piłsudskiego. Naszym zadaniem było przypomnienie przechodniom czym są barwy narodowe i wprowadzanie ludzi w radosny, patriotyczny nastrój. Malowaliśmy ogromną flagę, rozdawaliśmy flagi oraz naklejaliśmy je na ubrania i twarze, dla dzieci fenomenem okazały się balony. Najmłodsi obywatele mieli jeszcze szanse poznać historię o legendy związane z symbolami narodowymi poprzez czekające na nich zajęcia plastyczne. Dzięki tej akcji mieliśmy szansę na ukazanie ludziom jak ważna w codziennym życiu jest postawa patriotyczna. Rozmaite atrakcje sprzyjały zainteresowaniu przechodniów, co za tym idzie wszyscy byli zadowoleni uczestnicząc w Naszym Święcie Flagi.

pion. Dominika Wiśniewska
przyboczna 31 ŁDH

Harcerze i harcerski Hufca ZHP Łódź-Polesie podczas służby

 

Post Author: Hufiec