Spotkanie instruktorskie: Harcerze starsi – jak zacząć, podsumowanie.

Raz jeszcze dziękuję za Waszą obecność na poniedziałkowym spotkaniu instruktorskim, które otworzyło cykl działań w ramach OFENSYWY STARSZOHARCERSKIEJ w naszym hufcu. Pozwolę sobie krótko przytoczyć wyniki ostatniej ankiety, która z pewnością posłuży nam jako baza wyjściowa przy organizacji kolejnych tego typu spotkań. Załączam też prezentację dot. metodyki starszoharcerskiej i prezentację 82 ŁDSH “Eliock”. W niedługim czasie pojawią się na stronie hufca inne materiały i opracowania, które mogą przydać się Wam w pracy z gimnazjalistami.

Podsumowanie ankiet:

1. Spotkanie było potrzebne
2. Spotkanie w 100% spełniło oczekiwania uczestników
3. Na kolejnych spotkaniach powinny zostać poruszone następujące zagadnienia:
formy pracy dla HSów, jak zacząć pracę z HSami w nowych środowiskach, propozycje programowe dla HSów, funkcjonowanie drużyny starszoharcerskiej w szczepie, inne działania drużyn starszoharcerskich, praca z projektem, jak stworzyć drużynę/patrol starszoharcerski
4. Ocena merytoryczna spotkania – średnia: 4,5
5. Wasze najciekawsze wnioski i spostrzeżenia:
trzeba spróbować realizować ciąg wychowawczy, warto czerpać z różnorodności, są różne sposoby na organizację szczepu, istnieją ludzie, którym się udało

Czuwaj 

phm. Katarzyna Rytko

członek Zespołu Kadry Kształcącej

Post Author: hm. Tomasz Jachimek