Spacer Harcerskim Tropem

Kto zamieszkiwał plebanię przy kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus? Gdzie przed wojną mieściła się siedziba Zarządu Oddziału i Zarządu Okręgu Łódzkiego ZHP? W którym miejscu złożono pierwsze przyrzeczenie skautowe w Łodzi? Gdzie mieściła się Spółdzielnia Harcerska Czuj-Czyn i czym się zajmowała? Jakie osiągnięcia miał Harcerski Klub Sportowy? Gdzie znajdowały się pierwsze siedziby współczesnych Hufców ZHP oraz jakie harcerskie ciekawostki kryje łódzka katedra?

 

Na wszystkie te pytania (i wiele innych) odpowiedzą instruktorzy Chorągwi Łódzkiej ZHP opowiadając barwną historię łódzkiego harcerstwa podczas pierwszego Spaceru Harcerskim Tropem 20 września. Nasz spacer rozpoczniemy pod kościołem pw. Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60) o godz. 11:00.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej

Post Author: Magdalena Suchan