Wyróżnieni odznakami

Sesja Rady Miejskiej pełna muzyki i harcerzy. Polesie odznaczone!

15 maja 2013 roku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Oprawa artystyczna do wręczania odznak i nagród była jedyna w swoim rodzaju, pełna śpiewu i muzyki. A i odznaczeni stanowili niebagatelny zestaw osobowości. Znalezienie się w tak znamienitym gronie było ogromnym wyróżnieniem dla Hufca ZHP Łódź-Polesie, który decyzją Rady Miejskiej został odznaczony Odznaką „Za zasługi dla Miasta Łodzi”.
 

Wyróżnieni odznakami

 

Uroczystość rozpoczęła się od występu absolwentów i uczniów IV LO – wychowanków jednej z nagrodzonych Łodzianek, pani Krystyny Korcz. Powitali zgromadzonych gości artystycznie – wierszem i śpiewem. Nieczęstym gościem Dużej Sali Obrad jest akordeon i trąbka, a właśnie tymi instrumentami zostali zauroczeni goście sesji już w pierwszej godzinie spotkania. Chwilę później, wypełniona po brzegi sala została porwana przez Dariusza Stachurę, wybitnego śpiewaka, a jak się okazało – także zdolnego animatora tłumu.

 
 
Z okazji 590. rocznicy nadania Łodzi praw miejskich, klucze do bram miasta i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi otrzymali: prof. Jan Krysiński, były rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Stanisław Liszewski, były rektor Uniwersytetu Łódzkiego, światowej sławy tenor Dariusz Stachura oraz wybitny jazzman Michał Urbaniak.
 
Wielu było Łodzian wyróżnionych nagrodami i odznaczeniami, pełną listę znajdziecie tu: bip.uml.lodz.pl
 

Dla nas jednak najbardziej oczekiwana chwila spotkania zaczęła się w trzeciej godzinie spotkania, kiedy to wręczono odznaki zbiorowe. W gronie wyróżnionych zbiorową Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, poza Hufcem ZHP Łódź-Polesie, znalazł się też ZHR Okręg Łódzki oraz Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Łódzkie. 
 
To ogromne wyróżnienie, które należy uznać za sukces całej wspólnoty hufca, liczącej blisko 800 osób, ale także wspólnoty, która wychowywała pokolenia dzieci i młodzieży od 56 lat istnienia hufca. 
 
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni – wyróżnieni i goście, udali się do Małej Sali Obrad na poczęstunek. 
 
Dla radnych była to wyjątkowa sesja, bo niezwykle muzyczna.  Dla nas była wyjątkowa, bo wieloletnia praca naszych instruktorów została dziś doceniona. 
 
Prasówka tematyczna:
 
 
hm. Magdalena Suchan
członkini komendy hufca, szef ZPI

 

Post Author: Magdalena Suchan