Przyrodnicza Ścieżka Dydaktyczna w Strużnicy

25 czerwca odbyło się otwarcie Przyrodniczej Ścieżki Dydaktycznej im. hm. Janusza Boissé w Rudawach Janowickich. Uroczystość odbyła się na polanie jednej z baz naszego hufca – Strużnicy.

Ścieżka, której długość wynosi 5,5 kilometra, a na jej przejście potrzeba około 2 godzin – została oficjalnie otwarta w sobotę 25.06.2016 i od tego momentu może przechodzić ją każdy zainteresowany. W dniu inauguracji został także odsłonięty pamiątkowy głaz „Bladego” na polanie obozowej w Strużnicy. Całość zakończyło obrzędowe ognisko prowadzone przez wychowanków „Bladego”.

pwd. Michalina Andrzejczyk
członkini ZPI

Przyrodnicza Ścieżka Dydaktyczna im. hm. Janusza Boissé jest pierwszą w Polsce ścieżką górską wyposażoną w elementy Internet of Things (nadajniki radiowe umieszczone na drzewach komunikujące się ze smartfonem turysty) oraz dopełniającą całość elektroniczną wersję trasy i stanowiska wirtualne dostępne w aplikacji mobilnej. Projekt powstał z inicjatywy oraz dzięki zebranym środkom finansowym przez absolwentów i harcerzy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi – wychowanków legendarnego nauczyciela geografii i Komendanta Szczepu Harcerskiego im. Romualda Traugutta, Janusza Boissé „Bladego”.

Więcej informacji o ścieżce oraz link do aplikacji na smartfona znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej: http://bladywrudawach.pl/

 

Post Author: Michalina Andrzejczyk