Propozycja programowa na DMB 2019

Już jest! Przybyła do nas z zagranicy, ma osobistych polskich tłumaczów i chce spotkać się z każdą harcerką i każdym harcerzem w naszym kraju. O kim mowa? O nowej propozycji programowej przygotowanej przez WAGGGS z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2019.

110 lat temu grupa dziewcząt odwiedziła Zlot Skautów zorganizowany w Crystal Palace w Londynie. Dziewczyny poprosiły Lorda Baden-Powella o stworzenie czegoś specjalnie dla nich. Były pionierkami organizacji, która stała się światowym ruchem przewodniczek i skautek z 10 milionami członkiń i członków w 150 krajach świata. Dzień Myśli Braterskiej 2019 upamiętnia właśnie te dziewczęta. Chcemy uczcić pierwsze liderki oraz wszystkie skautki, które stały się liderkami w ruchu skautowym. Kiedy zastanawiasz się nad tym, co znaczy być liderką, odkrywasz, że wszystko, co robimy w skautingu, pozwala rozwijać umiejętności przywódcze.

Tegoroczna propozycja na Dzień Myśli Braterskiej została napisana w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń zabawy, w której uczestnicy będą mogli korzystać z postaw przywódczych bez konieczności uczenia się o nich. „Być liderkę, być liderem. Leadership: 110 lat przygody” zabierze Cię w podróż w czasie, oferując doświadczenia przeszłości wraz z możliwościami i wyborami teraźniejszości i przyszłości. Ta gra na Dzień Myśli Braterskiej 2019 zaprasza wszystkich podróżujących w czasie do ekscytującej przygody, w której wspólnie będziemy mogli wykorzystać swoje umiejętności przywódcze.

Razem ze swoim zastępem lub ze swoją drużyną podejmij wyzwanie i dołącz do gry. Wszystko zaczyna się właśnie tutaj.

 

Odkr. Mateusz Dęderski – instruktor ZPI

Post Author: Wera