Poleski DMB 2015

Dnia 28 lutego br. spotkaliśmy się radami szczepów i wyruszaliśmy na grę po Retkini w Łodzi. Pierwsza część gry odbywała się na zewnątrz, natomiast druga w siedzibie komendy Hufca ZHP Łódź-Polesie. Na początku wyruszyliśmy, aby odnaleźć okryte kody QR. Pod każdy z kodów kryło się jakieś zadanie bądź pytanie. Odpowiedź należało przenieść na kartę patrolu, gdyż za każdą prawidłową odpowiedź patrole dostawały punkty. Po zmaganiach na osiedlu wróciliśmy do Hufca, aby tam rozegrać drugą część gry oraz zjeść ciepłą pomidorówkę. Aby zagrać w drugą część gry trzeba było mieć 5 osób w patrolu, jeśli nie udało się tylu zebrać należało “dorobić” piątego gracza. Pomysłów było wiele od śmietników, po wieszaki ustylizowanie na ludzi. Druga część gry była oparta na grze planszowej “Pan tu nie stał!”. Gra polegała na tym, aby uzupełnić zapotrzebowanie i tym sposobem zrealizować główne cele. Podczas trwania gry było wiele śmiechu i emocji. Po grze nastąpiła krótka przerwa, a po niej kominek organizowany prze druhnę Anitę Ograbek oraz Dorotę Łapińską, na który przychodzili również zaproszeni goście i reszta rad szczepu, która nie mogła przybyć na grę. Na kominku podróżowaliśmy w czasie od początku ruchu skautowego, po dzień dzisiejszy. Dało się wyczuć bardzo przyjazną atmosferę. Po kominku znalazł się czas na poczęstunek! I na tym skończyliśmy DMB Hufca ZHP Łódź-Polesie!
 
Zdjęcia z DMB w hufcowej galerii. 
 
sam. Daria Stępień 
drużynowa 20 ŁDSH „Yoso”

Post Author: Magdalena Suchan