Polesie życie niesie!

Druhny i druhowie!

Z okazji DMB 2024 inaugurujemy Poleską Służbę Krwi – inicjatywę dedykowaną byłym i obecnym Instruktorom Hufca oraz wszystkim chętnym do niesienia pomocy! Dołącz do naszej inicjatywy i pomóż nam ratować ludzkie życie!

Kto może uczestniczyć w PSK?

Członkowie naszego hufca w wieku od 18 do 65 roku życia, którzy ważą co najmniej 50 kg.

Ile trwa akcja?

Pierwsza edycja PSK trwa od dziś do 22.02 2025 roku kiedy to podamy ilość oddanej przez nas krwi.

Czy akcja będzie cykliczna?

Jak mam przystąpić do akcji?

Oddaj krew w RCKiK (Łódź, Franciszkańska 17/25), szpitalu lub innym punkcie – prześlij selfiaczka po oddaniu krwi z ilością donacji lub zdjęcie wpisu do książeczki – zdjęcie + datę oddania + ilość oddania + swoje imię i nazwisko i szczep prześlij na adres mail do koordynatora akcji: wojciech.kucinski@zhp.net.pl

Ile hufiec planuje “zebrać” krwi?

W tej edycji chcielibyśmy osiągnąć 40 litrów.

Czy będę wiedział/ła o postępach akcji?

Tak, przynajmniej raz w miesiącu będzie informacja na FB o tym ile udało się zebrać, będzie też na korytarzu hufca specjalna “butelkowa instalacja”.

Czy będą jakieś specjalne plakietki lub znaczki za udział w służbie?

Tak.

UWAGA od poniedziałku będą dostępne w komendzie plakaty akcji wraz z kodami QR do rozwieszenia w waszych harcówkach.

Post Author: Wera