Naturalnie… Polesie!

Termin tegorocznego Święta Hufca dawno za nami, nie udało nam się spotkać ani w kwietniu, ani w maju, ale nie odpuszczamy. Wreszcie czas zwolnił i pozwoli nam się spotkać i poświętować we wspólnym gronie. Już 5 września!

Z tej okazji zapraszamy gromady i drużyny oraz instruktorów na obchody 63 urodzin hufca, który wspólnie tworzymy od lat.

Naturalnie… Polesie! Dla każdego z nas otoczenie przyrody jest równie ważne, szczególnie w tych szalonych czasach, w których trudno jest nam w pełni z niego korzystać. Wyjdźmy więc jej naprzeciw i skorzystajmy tak jak potrafimy najlepiej. Poczujmy znów zapach lasu, doceńmy zieleń traw, zobaczmy małe rzeczy, które wcześniej nam umykały.

Wielu z nas miało szansę na wspólne spotkanie w czasie obozów, ale wielu nie było dane bawić w tym roku w leśnych ostępach. Spotkajmy się więc na Święcie Hufca. Choć w Łodzi, to jednak w pięknych okolicznościach przyrody – poharcujemy w okolicach Parku na Zdrowiu. W nim – zielonym centrum naszej dzielnicy – rozpoczniemy i zakończymy nasze urodziny.

Każda z gromad i drużyn będzie miała okazję wcielić się w część lasu i poznać jego sekrety. Z czasem dowiecie się jakie wyzwania przed Wami postawimy.

Najważniejsze jednak, że podczas wspólnej zabawy będziecie mieli okazję sprawdzić umiejętności z technik harcerskich i wiedzy zuchowej. Wielki turniej drużyn i gromad pokaże nad czym popracować w nadchodzącym roku, a z czego możecie udzielać harcerskich korepetycji

Ważne: dla harcerzy, HS i wędrowników zapewniamy ciepły posiłek w trakcie dnia. Dla zuchów przekąskę w formie bułki i napoju.
Spotkajmy się razem, ale świętujmy inaczej, w różnych porach:

  • Zuchy o 11:63
  • Harcerze o 09:63
  • Harcerze Starsi i Wędrownicy o 08:63

Miejsce pierwszego spotkania zdradzimy Wam w późniejszych postach, warto śledzić wydarzenie.

Nasze spotkanie dla wszystkich zakończy się o 18:63

Cena święta to: X PLN(posiłek, plakietka, program) *cenę podamy do końca tygodnia

Na wasze zgłoszenie za pomocą ankiet znajdujących się pod linkami czekamy do 25 sierpnia.

 

W niedzielne 6 września zapraszamy zaś instruktorów do wspólnego ognia, by spędzić wspólnie czas. Po czasie kwarantanny wszystkim nam na pewno brakuje kontaktu z drugim człowiekiem oraz czasu spędzonego przy harcerskim ogniu na wspólnym śpiewaniu. Dlatego mamy nadzieję, że dołączycie do nas by posnuć wspomnienia o dawnych czasach i zastanowić się dokąd zmierzamy. Spotkanie jest skierowane do wszystkich przybocznych, drużynowych, kadr szczepów

i instruktorów hufca. Wierzymy, że dołączycie do nas już od 12:00 by wspólnymi siłami podjąć działanie o charakterze służby. Tych którzy nie będą mogli dołączyć zapraszamy na część ogniskową na 16:00. Godziny mogą ulec nieznacznemu przesunięciu, więcej szczegóły o dokładnej lokalizacji ogniska podamy bliżej terminu wydarzenia.

Na wasze zgłoszenie za pomocą ankiet znajdujących się pod linkami czekamy do 25 sierpnia.

To Święto Hufca będzie inne niż zwykle, sprawdźcie dlaczego!

 

Ankieta do części sobotniej, dla drużyn i gromad:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzcZaeET2zf1Jm7vW8NpRMl1UQk9VMEQ0WDVCQjE3UzM5SkdGQ05TOU1CQy4u

Ankieta do części niedzielnej, instruktorskiej:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzanI4Jqu9OJBlJtYqTKIcjJURFhUNzBVRUM5VlZDV1lPNVIzTVo3M1A0SC4u

 

Post Author: Michalina Andrzejczyk