Nasz Las na Zawsze Harcerzy Hufca Łódź-Polesie

Posadziliśmy dziś las. Las na zawsze. Nasz, harcerski, ale nie tylko.

Historia jego powstania będzie z pewnością gawędą przy niejednym ognisku, bo droga do tego lasu nie była łatwa.

Las miał powstać na gruncie miejskim, jako powiększenie przestrzeni Lasu Łagiewnickiego, zarządzanym przez nieocenionych i oddanych swojej pracy Leśników – Pana Jacka i Pana Piotra. Ogromny wkład w jego powstanie miała Fundacja

Las Na Zawsze

, która sfinansowała i skoordynowała cały proces przygotowania ziemi pod las i zakup sadzonek. A my mieliśmy go posadzić, naszymi harcerskimi rękami i podlać młodzieńczym zapałem do służby, żeby rósł lepiej na radość naszą i następnych pokoleń harcerzy. 😊

Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany – nie mogliśmy zaangażować w pracę młodszych harcerzy, ale nadal potrzebowaliśmy wolontariuszy, żeby posadzić ten las.
Fundamentem harcerstwa jest służba. Do tej szlachetnej służby zgłosiło się więc wielu dorosłych harcerzy, ale także mieszkańców Łodzi ❤ Część z nich zresztą z dumą i wzruszeniem mówiła o swojej młodzieńczej harcerskiej przygodzie, sadząc razem z instruktorami naszego hufca buki, dęby i lipy.

I tak powstał Nasz Las na Zawsze Harcerzy Hufca Łódź-Polesie, bo taka jest jego oficjalna nazwa. Posadzony rękami tych, którzy mają zielone serca. ❤ Dziękujemy miastu

Łódź

i wspaniałym Leśnikom za udostępnienie gruntu i wsparcie, dziękujemy nieocenionej Fundacji Las na Zawsze – Pawłowi i Michałowi, bez których ten las by nie powstał. A przede wszystkim dziękujemy tym, którzy stawili się na tę wyjątkową służbę – naszym harcerzom i mieszkańcom Łodzi.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii hufca: KLIKNIJ

Post Author: Michalina Andrzejczyk