Koncepcja spotkania

Program i metoda to dwa nierozłączne elementy pracy każdej jednostki. Każdy z nas ma na swoim koncie niejeden wychowawczy sukces ale i niejedną wychowawczą zagwostkę.

  • Ciągłe kreowanie bogatego, stymulującego programu wymaga niejednokrotnie inspiracji i energii.

  • Z drugiej strony nasza służba instruktorska obfituje w wyzwania i trudności wychowawcze, których rozwiązywaniu sprzyja wymiana doświadczeń i dyskusja o pracy metodą.

W czasie naszego seminarium zadbamy by należycie odpowiedzieć na obie te potrzeby, oferując wam uczestnictwo w dwóch rodzajach bloków:

  • Panelach problemowych – w czasie których pochylimy się nad zaproponowanymi przez was samych problemami i wyzwaniami. Warunkiem zgłoszenia swojego udziału w konferencji będzie zaproponowanie nurtujących Was tematów, które pogrupujemy i rozplanujemy w czasie paneli problemowych. Grupy dyskusyjne, które sami utworzycie, zmierzą się więc z waszymi realnymi wyzwaniami, by wypracować konkretne propozycje rozwiązań i plan działania.

  • Inspirujących spotkaniach – gdzie znajdziecie potężną dozę natchnienia, słuchając o innowacyjnych bądź też szalenie tradycyjnych pomysłach na pracę harcerską. Z pewnością jednak wyjdziecie z nich z głową pełną pomysłów i energią na ich zrealizowanie. Panele będę prowadzić osoby z sukcesami w pracy drużyn.

W ramach rozluźniającej przerwy na złapanie oddechu pomiędzy kolejnymi przedsięwzięciami programowymi i metodycznymi wyzwaniami zaproponujemy wam udział w warsztatach tematycznych i atrakcji miejskiej, w czasie których opanujecie nową wiedzę i umiejętności.

 

Post Author: hm. Tomasz Jachimek