Komunikat – HAL w Wenecji

12 lipca 2021 na terenie Stanicy Żeglarskiej Wenecja – bazy obozowej Hufca ZHP Łódź Polesie burza i silny wiatr połamały gałęzie drzew oraz przewróciły kilka namiotów. Na bazie przebywało ok 200 osób, w większości nieletnich uczestników obozów harcerskich. Nikomu nic się nie stało. Jednak ze względów bezpieczeństwa wszystkich ewakuowano do pobliskich Małdyt.
Dzieci znajdują się pod czujną opieką kadry.
Stan bazy zostanie sprawdzony ponownie – po burzy – przez straż pożarną oraz zwizytowany przez przedstawicieli Nadleśnictwa Dobrocin, następnie zapadnie decyzja czy obozy zostaną zakończone, czy też kontynuowane.

Baza harcerska była przygotowana wzorowo do przyjęcia harcerzy, wszystkie zasady bezpieczeństwa były zachowane, przeszła wszystkie niezbędne kontrole i wizytacje. Akcja ewakuacji przeprowadzona sprawnie, bowiem kadra była znakomicie przygotowana – wcześniej przeprowadzono próbne ewakuacje.

Post Author: Michalina Andrzejczyk