“Inspirujące Czwartki – Rowerowy zawrót głowy”

Czy można połączyć podróżniczą swobodę i płynięcie z codziennością, z harcerskim systemem wychowawczym i zasadami? Jak wygląda konfrontacja niezależności przemieszczania się rowerem z przygotowanymi i dopiętymi na ostatni guzik harcerskimi obozami? Czy podróżnicy rowerowi i harcerze mogą współpracować i czerpać z tej współpracy nauki? Czym można zintegrować grupę siedmiorga rowerzystów, którzy przed wyprawą właściwie się nie znali?

 

 

Rowerowe Jamboree – sztafeta do Japonii – wspólna inicjatywa środowiska podróżniczego i harcerskiego. Przyświecają im dwa podstawowe cele: promocja Polski jako organizatora 25. światowego zlotu skautów w 2023 roku – Jamboree oraz popularyzacja postaci i historii Kazimierza Nowak, polskiego podróżnika, który w latach 30. ubiegłego wieku samotnie przebył kontynent afrykański.

O pierwszym etapie Rowerowego Jamboree opowie Piotr Wojtaszek, który wspólnie z Joanną Plenzler, Mantasem Gmitrzukiem, Patrykiem Jaskułowskim, Agatą Królikowską, Łukaszem Romanowskim i Norbertem Skrzyńskim przejechali rowerami z Warszawy do Czerniowców na Ukrainie. Przez dwa tygodnie zimowego (od 2 do 14 stycznia 2015 r.) rowerowania przebyli ponad 850 kilometrów. Warszawa-Warka-Puławy-Lublin-Zakrzówek-Biłgoraj-Lubycza Królewska-Lwów-Stryj-Kałusz-Kołomyja-Czerniowce. Będzie o polskiej i ukraińskiej gościnności, ukraińskim Starym Nowym Roku, 118. rocznicy urodzin Kazimierza Nowaka, ukraińskiej saunie, polskich i ukraińskich harcerzach i rowerzystach… i o tym jak się zimą rowerami jeździ drogami wschodniej Europy.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego br w budynku hufca od godz.18:30.

Zgłoszenia należy przeslać do 24 lutego pod adres e-mail: piotr.dziewulski@zhp.net.pl

pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej

Post Author: Magdalena Suchan