“Inspirujące Czwartki – Ambasadorzy BŚP. Podsumowanie”

 
22 stycznia podczas spotkania z cyklu „Inspirujące Czwartki” odbyło się podsumowanie hufcowego konkursu o tytuł Ambasadora Betlejemskiego Światła Pokoju Hufca ZHP Łódź-Polesie, poprowadził je pwd. Piotr Dziewulski, członek Grupy Programowej hufca.
Zgodnie z hasłem ostatniej edycji sztafety BŚP „Pokój jest w nas” celem konkursy było nie tylko zapoznanie się z ideą BŚP ale również poszukiwaniu „pokoju” w sobie. Konkurs odbył się w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał na wykonywaniu proponowanych zadań. Zadania te stały się zachętą by uczestniczyć m.in. w przekazaniu BŚP w archikatedrze łódzkiej (reprezentacja hufca była najliczniejsza i liczyła ponad 30 osób), wystawie o o. Stefanie Miecznikowskim i wielu innych formach. Program drużyn, które uczestniczyły w konkursie został wzbogacony o propozycje programowe wydane przez GK ZHP. Etap I zakończył się 23 grudnia, kiedy drużyny musiały przesłać zgłoszenia. Do konkursu zgłosiły się 4 jednostki: 101 ŁDH, PDSH Ignis, GZ Retkińskie Iskierki i GZ Pszczoły z zaczarowanego ula. II etap polegał na plebiscycie, który odbył się na Facebooku. W I etapie i II wygrały harcerski z 101 ŁDH. 
 
 
 
Podczas spotkania podsumowującego drużyny pokazywały w jaki sposób poznawały ideę Betlejemskiego Światła Pokoju i jak szukały pokoju.
Pod koniec spotkania odbyło się rozdanie nagród oraz pamiątkowa sesja fotograficzna z lampionem BŚP.
Zdjęcia można zobaczyć w naszej hufcowej galerii. 
 
pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej

Post Author: Magdalena Suchan