“Harcerskie Czuwanie przed symbolami ŚDM”

W przyszłym roku Polska będzie miała zaszczyt być gospodarzem Światowych Dni Młodzieży, na które może przybyć nawet 3 mln młodych z całego świata. Będzie to czas również harcerskiej Białej Służby ale wcześniej zapraszamy na Harcerskie Czuwanie, które ma przygotować harcerstwo łódzkie do ŚDM. Harcerskie Czuwanie przebiegnie w ramach peregrynacji symboli ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej. Peregrynacja symboli ŚDM jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania kraju-gospodarza do Światowych Dni Młodzieży. Symbole pielgrzymują od diecezji do diecezji, od miasta do miasta; odwiedzają kościoły i więzienia, szkoły i szpitale.

Harcerskie Czuwanie przed symbolami ŚDM odbędzie się 9 października br w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Spotkanie będzie się składać z trzech etapów:

godz. 19:30 Dialogi w katedrze: Obecność krzyża
godz. 22:00 Harcerskie Czuwanie przed symbolami ŚDM
godz. 00:00 Msza Święta
 
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/924981370896853/
 
pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej

Post Author: Magdalena Suchan