Historyczna Gra Miejska ,,Łącznik” 2016

 
12 marca 2016 r. od godz. 9:00 do 14:00 odbędzie się długo oczekiwana Historyczna Gra Miejska ,,Łącznik”. W tym roku pod hasłem: Rewolucja 1905 roku.

 

Barykady, bomby, sztandary…

Czy wiedziałeś, że żyjesz w mieście rewolucji?
Rok 1905 to jeden z nielicznych momentów w dziejach, kiedy oczy niemal całej Europy zwrócone były na Łódź. Do miasta ściągali wówczas tłumnie zagraniczni korespondenci, a na łamach zachodnich gazet regularnie pojawiały się obszerne relacje z wydarzeń, których areną były łódzkie fabryki, ulice i place.
 
Rewolucja 1905 roku jest w polskiej historii wydarzeniem bez precedensu. Zryw trwał na ziemiach zaboru rosyjskiego (tzw. Królestwie Polskim) ponad trzy lata i zaangażował różne klasy i grupy społeczne, a każda z nich wyłoniła własne postulaty.
 
Łódzcy robotnicy jako pierwsi powstali przeciwko Imperium Rosyjskim, a ich walka z zaborcą oraz wyzyskiem fabrykantów toczyła się na ulicach miasta.
 
Zbierz patrol 5-15 osobowy (w tym jeden pełnoletni opiekun) zgłoś się do 6 marca korzystając z formularza zgłoszeniowego i odkryj niezwykłą historię walecznych łodzian!
 
Organizatorzy gry oferują trasę dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników.
 
Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/jOrxbTIXrV
 
Koszt: 5 zł/os.
 
W razie pytań piszcie na: programpolesie@gmail.com
 
Gra organizowana przy współpracy z Klubem Krytyki Politycznej w Łodzi tworzący projekt Rewolucja 1905 roku www.rewolucja1905.pl.
 
phm. Piotr Dziewulski
członek Grupy Programowej

Post Author: Hufiec