“Gala Mian Szczepów”

W piątek (24.10.2014) w budynku komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP odbyła się niesamowita uroczystość dla naszego hufca – Gala Mian Szczepów. Tuż po godzinie 19:00 w Chorągwi zebrały się wszystkie Rady Szczepów wyjątkowo w strojach wieczorowych. Były długie suknie, garnitury, poczęstunek i nie obyło się bez blasków fleszy, które zapewnił nam Harcerski Klub Fotograficzny „Pozytyw” działający przy naszym hufcu.

Podczas gali prowadzonej przez Martę Janczak i Rafała Lewonowskiego, każdy ze szczepów miał swoje 5 minut na przedstawienie sukcesów z ostatniego roku harcerskiego. W przerwach między prezentacjami szczepów, rady pozowały do zdjęć ze „speech balloon” do plebiscytu „Najbardziej Rada Rada”, ponadto swoim pokazem tańca wzbogacili ten niesamowity wieczór Justyna Woźniak i Kajetan Kurczoba.

W finałowej części gali hm. Maciej Cichosz ogłosił przyznanie mian szczepów na rok harcerski 2013/2014:

Miano Granatowe:

  • Szczep Drużyn Wodnych im. Leonida Teligi
  • Szczep Harcerski im. Cichociemnych

Miano Zielone:

  • Szczep Harcerski „Agrikola” im. Bohaterów Szarych Szeregów
  • Szczep Harcerski „Młodych Orląt”

Miano Czerwone:

  • Szczep Harcerski im. Dywizjonu 303
  • Szczep im. Romualda Traugutta
  • Szczep Harcerski „Żywioły”
  • Szczep Harcerski „Arsenał”

Wszystkim Szczepom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą harcerską pracę. Wieczór ten na długo zostanie w naszej pamięci i zapewne stanie się inspiracją dla rad wszystkich szczepów naszego hufca. To WY budujecie ten nadzwyczajny Hufiec!

pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej

Post Author: Magdalena Suchan