Chwyć Program. Listopad

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas ciepłych spotkań w gronie najbliższych. Jest to również czas na coroczną skautową sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju, czyli przekazywania ognia z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Ogień ten jest symbolem pokoju, nadziei, braterstwa i miłości. Razem z nimi niesiemy bliźnim radość z Narodzenia Pańskiego, pokój w sercach, atmosferę świąteczną.
 
Betlejemskie Światło Pokoju to instrument wychowania duchowego i religijnego ZHP. Uczestnicząc w adwentowych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia uczymy się współodpowiedzialności, stajemy się bardziej wrażliwi na problemy najbliższego otoczenia oraz całego świata, motywujemy się do pracy nad sobą.

Czy umiemy wykorzystać obecność światła w naszej społeczności lokalnej oraz harcerskiej? Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Was świąteczną ofertę programową, która wzbogaci pracę Waszej jednostki.

Kolejny numer miesięcznika Grupy Programowej znajdziecie TUTAJ.

pwd. Piotr Dziewulski HO
członek Grupy Programowej 

Post Author: Magdalena Suchan