Celuj w dobro! Propozycja akcji z okazji Dnia Myśli Braterskiej

22 lutego jak co roku będziemy obchodzić Dzień Myśli Braterskiej. Rocznica urodzin generała Roberta Baden-Powella i jego małżonki lady Olave Baden-Powell to święto dla skautów na całym świecie. Z tej okazji mamy dla was propozycję akcji „Celuj w dobro!”

„Być dobrym, to jest coś, ale postępować dobrze – znacznie więcej” – Sir Robert Baden – Powell

Druhu drużynowy/ Druhno drużynowa!

Żyjemy w czasach, w których zanika umiejętność prawidłowej relacji, słuchania oraz widzenia drugiego człowieka. To od nas zależy, jak wykorzystamy to co nosimy w sercach.
„Celuj w dobro” to propozycja dla Ciebie i Twojej drużyny i ma za zadanie uwidocznić nam potrzeby innych, skierować nasz wzrok na drugą osobę. Zmobilizować harcerzy do wyjścia naprzeciw swoim przyjaciołom, rodzinie, osobie obok.

By ułatwić Wam drogę do szerzenia dobra przygotowaliśmy dla Was „DOBROSZYTY”, dostosowane do każdego pionu metodycznego. Dzięki nim dobroczyńcy będą mogli widzieć postęp swoich działań. W załącznikach znajdziecie również elementy zbiórki jaki możecie przeprowadzić na starcie akcji.

Twoim zadaniem jest wspieranie oraz pokierowanie wzroku swoich podopiecznych na potrzeby innych. Niech mobilizacją i ideą będzie Dzień Myśli Braterskiej, który może stać się zwieńczeniem całego naszego, dobrze wycelowanego dobra.

Jeden miesiąc, setki harcerzy, tysiące dobrych uczynków!

LINK DO ZGŁOSZEŃ

Kontakt:
program@lodzka.zhp.pl

wsparcie merytoryczne:
piotr.pawluczyk@zhp.net.pl

Zgłoszenia i sprawy organizacyjne:
agnieszka.perka@zhp.net.pl

Pliki do pobrania:

Post Author: Michalina Andrzejczyk