Zakończyło się Święto Hufca

60. urodziny zazwyczaj świętuje się tylko raz. Społeczność Hufca w tym roku postanowiła rozpocząć świętowanie, które będzie trwało pół roku. W weekend 21.04 – 23.04 miało miejsce 60lecie Hufca Łódź-Polesie.
 
Zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy zgromadzili się, aby wspólnie świętować. Obchody rozpoczęły się kominkiem w piątek wieczorem, na którym instruktorzy – dawni i obecni mieli okazję wysłuchać tego jak na przestrzeni lat zmieniał się Hufiec oraz podzielić się swoimi przeżyciami i wspomnieniami z minionych lat. Całość została uświetniona pysznym i wielopiętrowym tortem przygotowanym przez Smakowity Zakątek.
 
Sobota pozwoliła członkom drużyn dowiedzieć się, czym jest wspólnota Hufca i co się na nią składa. Na początek w pionach odbyły się gry, gdzie drużyny wykonując różne zadania poznały historię Hufca, a następnie przekazano im informację, żeby o konkretnej godzinie stawili się w wyznaczonym miejscu, gdzie wspólnie ze swoim szczepem mieli wziąć udział w przygotowanej dla nich atrakcji. Każde środowisko miało przygotowane zajęcia dostosowane do swoich zainteresowań. Wieczorem nadszedł czas na magiczną chwilę ogniobrania, gdzie każdy miał okazję się zadumać i zapatrzyć w minione lata. Dla drużynowych i instruktorów został natomiast przygotowany kominek, w trakcie, którego Komendanci Hufca opowiedzieli gawędy związane ze swoimi przeżyciami w trakcie pełnienia swojej funkcji.
 
W niedzielę natomiast czekał nas wszystkim Piknik Poleski. Drużyny, zaproszeni goście oraz wszyscy, którzy mieli na to ochotę mogli przyjść, wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Hufiec i jego partnerów. W okolicy Hufca można było usłyszeć dużo śmiechu, dźwięki gitar oraz piosenek turystycznych. Całość zakończyła się uroczystym apelem, na którym zostały przyznane hufcowe odznaki.
Obchody 60lecia zaczęły się bardzo dobrze. Patrząc na ten weekend już nie możemy się doczekać tego, co przyniesie przyszłość i gdzie nasze harcerskie drogi nas poniosą.
 
Święto Hufca 2017
 
 
pwd. Michał Wacławski
instruktor ZPI hufca
 

Post Author: sy2birak