Warsztaty kwartermistrzowskie dla rad drużyn!

Grupa kwatermistrzowska Dwie Lewe Ręce zaprasza wszystkie rady drużyn i gromad na warsztaty kwatermistrzowskie. Jeśli jesteście już zmęczeni rąbaniem drewna nieostrymi siekierami, wasze rozklekotane saperki nie nadają się do kopania, a ostatni raz NSa rozstawialiście dawno, dawno temu to są to zajęcia właśnie dla Was.

Warsztaty będą realizowane w sposób ciągły od listopada do czerwca na indywidualne zgłoszenia drużyn w soboty, niedziele, ewentualnie inne dni wolne, w siedzibie hufca. Czas trwania to ok. 4-5 godzin. Zajęcia będą podzielone na dwa bloki – posługiwanie się sprzętem kwaterunkowym (namioty, koce, materace, kanadyjki itd.) oraz konserwacja sprzętu pionierskiego. Na drugą część zajęć możecie przynieść własny sprzęt, który wspólnie naprawimy i odnowimy. Warsztaty są nieodpłatne, jedyny koszt będą stanowić materiały i części zamienne do konserwacji sprzętu. Po wcześniejszych konsultacjach możemy pomóc wam w ich zakupie. Zajęcia odbywać się będą dla grup od 4 do 8 osób.

 

Post Author: hm. Tomasz Jachimek