Święto Flagi – widzimy się!

Chorągiew Łódzka ZHP, Miasto Łódź oraz Manufaktura zapraszają na wielkie świętowanie z okazji Dnia Flagi! Już 2 maja 2019 r. o 14:00 spotykamy się w Pasażu Schillera, gdzie rozpoczniemy radosny marsz z jedną z najdłuższych w Polsce (123 m!) biało-czerwonych flag.

Przejdziemy ulicą Piotrkowską przez Plac Wolności aż na rynek Łódzkich Włókniarek w Manufakturze. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczestnicy będą mogli od instruktorów Chorągwi Łódzkiej ZHP dowiedzieć się nieco więcej o historii Godła, Flagi czy Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Harcerze będą także rozdawać mieszkańcom Łodzi wstążki w kolorach polskiej flagi.

Na nasz wspólny marsz zapraszamy wszystkich – i łodzianki, i łodzian, i mieszkanki i mieszkańców innych miast województwa łódzkiego, gości, harcerki i nie harcerki, harcerzy i nie harcerzy. Wszyscy z radością przejdźmy przez centrum Łodzi z jednym z naszych najważniejszych symboli narodowych! Nie może Was tam zabraknąć!

UWAGA! Harcerki i harcerze spotykają się w mundurach już o 13:30!

Dołącz także do naszego wydarzenia na Facebooku [LINK]!

Post Author: Hufiec