“Nowa karta biwaku”

Moi drodzy, powstała nowa, uaktualniona karta biwaku.
 

Przy tej okazji warto powtórzyć pewne zasady, które są nienaruszalne. Jeżeli jednostka jedzie na biwak w piątek lub sobotę – karta musi trafić do hufca najpóźniej w poniedziałek. Jeżeli jedziecie w czwartek czy jeszcze wcześniej (patrz długi weekend), karta jest u mnie już we wcześniejszy czwartek. Po prostu muszę mieć dwa dyżury, jakby się okazało, że karta wymaga poprawek np. jest za mało opiekunów.

Proszę także, jeżeli nie wy jesteście organizatorami, a np. przyboczny, czy ktoś np. robi kartę biwaku na próbę, powiedzcie mu do kiedy musi to załatwić, bo trudno mi przyjmować tłumaczenia, że ta osoba nie wiedziała.

Zwracam także uwagę na kolejną rzecz, opiekun pełnoletni, to nie jest osoba, która się podpisze na karcie i nie pojedzie na biwak, albo wróci wcześniej, to jest osoba, która z niepełnoletnim organizatorem na biwaku przebywa i czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, gdyż to on odpowiada za bezpieczeństwo – zgodnie z podpisem na karcie!

I teraz chyba najważniejsze, proszę zaraz zacznie się wiosna, właściwie każdy z nas już ją czuje przez skórę. Zacznijcie planować wyjazdy poza miasto! Zwłaszcza, że Święto Hufca w tym roku w Łodzi. Zacznę kręcić nosem, na kolejne nocowanie w hufcu z drużynami.

Pozdrawiam was serdecznie

hm. Agnieszka Rytel
komendantka hufca

Post Author: Magdalena Suchan