Nasze niezwyczajne!

Mamy do przekazania naprawdę dobre wieści! Dwie nasze instruktorki: hm. Katarzyna Kurowska i phm. Marta Ignaczak zostały nominowane w plebiscycie Niezwyczajni! To wielkie wyróżnienia dla nich, ale także dla całej naszej poleskiej społeczności! Warto więc oddać swój głos na nasze kandydatki. Głosować można do 15 lutego 2016 r. do 23.59! Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się podczas gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej 27 lutego 2016 r.

GŁOSUJ JUŻ TERAZ! 

A jeśli chcecie więcej poczytać o Marcie i Kasi, to zapraszam po więcej w rozwinięciu tej informacji.

 

 

Kategoria “Kształcenie drużnowych”

hm. Katarzyna Kurowska

Hufiec ZHP Łódź-Polesie

W roku 2015 pełniła funkcję namiestniczki starszoharcerskiej i członkini komendy hufca ds. pracy z kadrą w Hufcu Łódź-Polesie. Namiestnictwo starszoharcerskie powstało w wyniku realizowania przez hufiec Ofensywy Starszoharcerskiej. W sierpniu 2015 r. poprowadziła część starszoharcerską kursu drużynowych „WyPrawa”, który zgromadził w dwóch zastępach uczestników nie tylko z jej środowiska. Kurs prowadzony był metodą wędrowniczą, dostosowaną do wieku kadry drużyn. Sednem programu było uczenie w działaniu, stąd jego obozowa forma, liczne wyjścia, dwudniowa wędrówka, wieczorne dyskusje i ogniska. Całość działań doprowadziła do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za pełen ciąg wychowawczy w szczepach, a także do wzrostu liczebnego w Hufcu Łódź-Polesie.

Kategoria “Wspieranie Drużynowego z poziomu Szczepu

phm. Marta Ignaczak

Hufiec ZHP Łódź-Polesie 

Komendantka Szczepu Harcerskiego „Arsenał” im. Aleksandra Kamińskiego. Przez lata na tej funkcji udało jej się doprowadzić szczep do bardzo dobrego poziomu działania. Szczep jest liczny, ma jednostki we wszystkich metodykach (trzy gromady zuchowe, drużynę harcerzy, drużynę harcerek, dwie drużyny harcerskie koedukacyjne, drużynę starszoharcerską i drużynę wędrowniczą), kadra się rozwija, realizują ciekawe przedsięwzięcia programowe. Druha Marta pracuje z drużynowymi – motywuje ich licznymi wyjazdami kadry, pracą radą szczepu, podziałem obowiązków i stawianiem nowych wyzwań. Widzi potencjał drużynowego i otwiera przed nim pole do działań. Wielką inspiracją dla szczepu – a zwłaszcza dla drużynowych – była realizowana przez szczep akcja bohater. Szczep zdobywał imię Aleksandra Kamińskiego. Akcja dostosowana była do wieku zuchów i harcerzy, oprócz klasycznych działań ukierunkowanych na poznanie bohatera przez dzieci odbyło się także kilka takich, które pomogły poszerzyć wiedzę kadry, wsparły ją w warsztacie metodyczno-programowym, a także pozwoliły drużynowym na rozwój indywidualny.

Zachęcamy także do głosowania w pozostałych kategoriach, w tym na pwd. Anetę Bogdan z Hufca ZHP Brzeziny nominowanej w kategorii NA GRANATOWYM SZLAKU!

phm. Tomasz Jachimek
członek komendy hufca ds. wizerunku
rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP

Post Author: sy2birak