Betlejemskie Światło Pokoju 2011

W piątek 16 grudnia 2011 w archikatedrze wypełnionej harcerzami po brzegi przekazaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju abp. Władysławowi Ziółkowi, metropolicie łódzkiemu.

Światło do swoich domów i hufców wzięli również harcerze ze wszystkich części naszego województwa. Teraz BŚP będzie wędrowało, aby dotrzeć do każdego, kto tylko zechcę je przyjąć w całym województwie łódzkim. Przed Nabożeństwem Światła odbyła się wigilia dla instruktorów i harcerzy chorągwi, gdzie za program odpowiadał między innymi nasz hufiec.

Dwa dni później, w niedzielne popołudnie, tuż po godzinie 17:00, ponad setka harcerek i harcerzy wręczyła Betlejemskie Światło Pokoju łodzianom odwiedzającym rynek łódzkiej Manufaktury.

Wręczając Betlejemskie Światło Pokoju życzyliśmy wesołych i radosnych Świąt oraz tłumaczyliśmy bogatą symbolikę betlejemskiego Światła. Razem ze BŚP harcerze niosą bowiem nie tylko przesłanie pokoju na świecie, ale przede wszystkim pokoju w życiu każdego człowieka.

W Manufakturze pozostał także chorągwiany lampion z BŚP, aby każdy, kto tylko zechce, mógł zabrać BŚP do domu. Podobny lampion tradycyjnie stoi przed łódzką archikatedrą.