80-ty Jubileusz dh. Bladego

W poniedziałek 9 stycznia w harcówce I LO w Łodzi została zorganizowana uroczystość pod nazwą „URODZINY BLADEGO”. Dh Janusz Boisse (in. Blady, Szef, druh Blady) miał obchodzić swoje 80. urodziny wraz z członkami i absolwentami Szczepu im. R. Traugutta oraz absolwentami I LO.

 

Przybył liczny tłum. Niestety, jubilat nie dał rady dotrzeć ze względu na chorobę. Mimo tego smutnego faktu, urodziny były świętowane – wspominano dawne lata, szczepowanie druha Bladego a nawet część osób starała się mimo gwaru pośpiewać.

Goście zostali poczęstowani tortem specjalnie przygotowanym na uroczystość. Każdy przyniósł dla „Szefa” jakiś prezent oraz wpisał się na ogromną kartkę z życzeniami. Pod koniec urodzin, wszystkie prezenty i życzenia zostały zawiezione przez altreprezentację do domu Jubilata, który był miło zaskoczony ogromem podarunków i pamięcią tylu osób o nim.

 

Warto dodać, że życzenia napływały z całego świata – część została przesłana także poprzez maile czy Pocztę Polską, a część złożona przez telefon (np. z Holandii czy z Afganistanu). Członkowie Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów JĘDRUSIE wręczyli druhowi rozkaz Kręgu o nadaniu Honorowego członkostwa Kręgu i Plakietkę I stopnia.

 

Miłym faktem jest to, że uroczystością zainteresowała się Dziennik Łódzki i przybyła na nią a następnego dnia w gazecie ukazał się artykuł.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/491960,urodziny-bladego

Liczymy, że na kolejny jubileusz Druh Blady stawi się osobiście.

 

phm. Magdalena Dąbkowska
komendantka Szczepu im. R. Traugutta

 

Notka biograficzna:
Janusz Boisse – harcmistrz, komendant Szczepu im. R. Traugutta w latach 1969-2001, założyciel Harcerskiego Klubu Turystycznego i Kabaretu „Kiełbie we Łbie”,  wieloletni nauczyciel geografii w I LO.