Warsztaty weekendowe dla HKR

W miniony weekend, podczas gdy silne grono poleskie miało okazję doświadczać prawdziwej zimy w górach, na obowiązkowym szkoleniu pozostali w Łodzi członkowie Hufcowej Komisji Rewizyjnej.

Sobota spędzona w budynku Chorągwi  Łódzkiej ZHP owocowała w omówienie kluczowych dla HKRów – zadań i wyzwań. Po jesiennych wyborach we wszystkich hufcach ChŁ, wiele składów HKR się wymieniło i należało przeszkolić wszystkich, by praca przez całą kadencję przebiegała sprawnie i rzetelnie. Nie zabrakło tematów typowo “kontrolnych”: dokumentacja finansowa hufca, prowadzenie kontroli i arkusze kontroli, monitoring kwartalny, kontrola rozliczania dotacji i 1%, ocena rentowności baz, kontrola majątku. Co najważniejsze jednak – wielokrotnie wracano do tematów wspólnego dbania o jakość pracy harcerskiej w jednostkach i rolę komisji rewizyjnych jako ciała wspierającego a nie jedynie kontrolującego.

Mając świadomość potencjału jaki komisje stanowią, Magdalena SUCHAN, jako przedstawicielka Rady Chorągwi Łódzkiej oraz koordynator uchwały prozdrowotnej ChŁ, wspomniała o istotnej roli wspierającej HKRów podczas analizy środowisk w zakresie realizacji uchwał zjazdowych.

W szkoleniu wziął udział cały działający obecnie skład: hm. Magdalena SUCHAN, hm. Andrzej LEMAN, Wiceprzewodniczący HKR, pwd. Andrzej SOKOŁOWSKI, phm. Włodzimierz PALCZEWSKI.

Post Author: Michalina Andrzejczyk