Zlot Skautowy w Niemczech w majówkę za darmo!

Drodzy wędrownicy,
Wydział Zagraniczny GK zaprasza 6-osobowe patrole (1 pełnoletni instruktor plus 5 osób w wieku 16-25 lat) zainteresowane udziałem w EUROPALAGER 2015 „Partizipation in Europa!” w dniach od 30 kwietnia do 4 maja w Bonn.

Organizatorem European Camp jest niemiecki związek skautów i skautek BdP.

W spotkaniu weźmie udział 120 skautek i skautów z różnych krajów. Każdy zaproszony kraj przysyła 6-osobową reprezentację. Jej członkowie powinni być gotowi do rozmawiania z politykami, eksplorowania różnych miejsc, udziału w warsztatach i proponowania własnych zajęć. Od uczestników jest wymagana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenie w kontaktach skautowych.

Udział w European Camp jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają także koszty podróży do wysokości 150 euro od osoby. W zamian oczekiwana jest aktywność, zaangażowanie, niezawodny udział 6 osób (a nie np. 5), nienaganne umundurowanie i dodatkowo jednolity strój całej ekipy (np. koszulka drużyny/hufca) oraz przygotowanie na własny koszt upominków dla organizatorów.

Zgłoszenia do 15 stycznia do GK (trzeba mieć zgodę i podpis komendantki hufca) poprzez odesłanie formularza dostępnego pod linkiem.

Zachęcam do zgłaszania się do udziału drużyny wędrownicze czy rady szczepu. Jeżeli jacyś pojedynczy wędrownicy są zainteresowani – proszę o kontakt do 10.01 na maila anna.omiecinska@gmail.com, spróbujemy wtedy dobrać cały patrol.

phm. Anna Omiecińska
pełnomocnik ds. współpracy zagranicznej

Post Author: Ania Omiecińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *