Szczep Harcerski im. Cichociemnych

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi, ul. Hufcowa 20a

komendant:

phm. Tomasz Jachimek, mail: tomasz.jachimek@zhp.net.pl (do końca sierpnia 2017)
komendantka: phm. Paulina Nowak (od września 2017)

 

Drużyny w szczepie:

Gromada Zuchowa „Słoneczne Bractwo”
drużynowy – HO Zuzanna Stolarz

54 ŁDH „Głębina Wodna” im. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej (źeńska)
drużynowa – pwd. Michalina Andrzejczyk

69 ŁDH „Puszcza” im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” (męska)
drużynowy – HO Wojciech Stefański

123 ŁDSH „Kontrast”
drużynowa – phm. Paulina Nowak

PATROL WĘDROWNICZY
patrolowy – HR Filip Jurczyk
 

O szczepie:

 

Szczep Harcerski im. Cichociemnych to jeden ze szczepów działających w ramach Hufca ZHP Łódź Polesie. Naszą działalność wychowawczą prowadzimy na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi przy ulicy Hufcowej. Tam też znajduję się nasza harcówka i odbywają się zbiórki drużyn i zastępów. Poza tym prowadzimy akcje nabór w kilku przedszkolach i gimnazjach, stanowią one jednak uzupełnienie podstawy, jaką stanowi dla nas SP nr 11.

Istniejemy już prawie 35 lat. Od tego czasu wychowaliśmy już setki młodych harcerek i harcerzy, którzy należeli, bądź wciąż należą do naszego Szczepu. Jesteśmy dumni z naszej historii i wierzymy, że jeszcze przez wiele lat będziemy mogli wspólnie realizować idee, które posiał ponad 100 lat temu w Anglii sir Robert Baden-Powell, założyciel skauting, a które na ziemie polskie przenieśli Olga i Andrzej Małkowscy w postaci harcerstwa.

Do naszego szczepu należą obecnie cztery drużyny oraz patrol wędrowniczy.

W sumie nasze drużyny skupiają ponad 80 harcerek i harcerzy, którzy razem tworzą szczep. Komendantem szczepu jest obecnie phm. Tomasz Jachimek. Wspólnie ze swoją komendę prowadzi on całoroczną pracę szczepu mającą na celu wychowanie młodych ludzi oraz zdobycie przez nich wielu przydatnych w życiu umiejętności.

Swoistym szczytem naszej śródrocznej działalności, czyli zbiórek, biwaku, rajdów i innych, jest zawsze obóz pod namiotami oraz kolonia zuchowa, zwykle również pod namiotami. Przez kilka tygodni takiego obozu nasi podopieczni przeżywają fantastyczną przygody, nawiązują wspaniałe i bardzo często trwające przez całe życie przyjaźnie oraz uczą się zaradności życiowej. A to wszystko w atmosferze braterstwa i wzajemnej pomocy.

Post Author: Ania Omiecińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *