Szantowiązałka 2018 za nami!

W ostatni weekend odbyła się kolejna, XXXII edycja Łódzkiego Spotkania z Piosenką Żeglarską SZANTOWIĄZAŁKA. Co to był za weekend! Niesamowita atmosfera, fantastyczni uczestnicy sprawili, że wszyscy na przełomie jesieni-zimy mogliśmy poczuć radość przemierzania bezkresnych wód. Dziękujemy organizatorom – zwłaszcza Szczepowi Drużyn Wodnych im. L. Teligi za wspaniałą imprezę. A  także naszym mecenatom, patronom i sponsorom za wsparcie tego niezwykłego przedsięwzięcia!

Jury z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie, ale kogo z nami nie było – przypominamy wyniki konkursu:

Kategoria Zespoły Młodsze:
I miejsce ex aequo – 76ŁWDH i 9 Zgierska Wodna Drużyna Harcerska “Na krańcu świata”
II miejsce – 16 PHDW Abordaż
III miejsce – 54 ŁDH “Głębina Wodna” im. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej

Kategoria Zespoły Starsze:
I miejsce – 19 PWDW “Okoń”
II miejsce – 11 ZWDHS ‘Felix Felicis’
III miejsce – 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza “Niezgodni”

Kategoria Soliści:
I miejsce – Weronika “WeraWera” Włodarczyk
II miejsce – Szymon Kochaniak