Roverway 2018 – pojedź na międzynarodowy zlot wędrowników

Roverway to odbywający się co dwa lata międzynarodowy zlot wędrowniczy. Kolejna edycja odbędzie się w wakacje 2018 w Holandii. Wyjazd na RW to okazja to przeżycia wędrowniczej przygody, otwarcia się na innych skautów. Zorganizuj wyjazd swojej drużyny, zgłoś się do hufcowego patrolu lub pojedź jako IST.

Czym jest Roverway?

Roverway to międzynarodowy zlot wędrowniczy. Co dwa lata bierze w nim udział kilka tysięcy skautów z całego świata. Uczestnicy biorą udział najpierw w „trasach” – wędrówki/zajęcia w grupach złożonych z około 5 patroli zlokalizowane w różnych miejscach kraju, a następnie we wspólnych warsztatach/zajęciach na terenie zlotu. Program zlotu jest na wysokim wędrowniczym poziomie – jest czas na poznawanie innych, wyczyn, służbę na rzecz społeczności, wartościowe warsztaty i integracyjne wieczory w kawiarenkach. Przy okazji trasy są tak zaplanowane, żeby zwiedzić Holandię i odwiedzić ciekawe miejsce.

Oto, jak wyglądał wyjazd polskiego kontyngentu w 2016 roku:

Kiedy i gdzie?

23 lipca – 2 sierpnia 2018

Holandia – II część zlotu odbywa się w Zeewolde (55 km od Amsetrdamu, 95 km od Rotterdamu), pierwsza w zależności od wybranej trasy.

Dla kogo?

Dla wszystkich osób w wieku 16-21 lat. Wystarczy znać angielski na poziomie podstawowym i chcieć.

Jeżeli masz więcej niż 21 lat możesz pojechać jako patrolowy lub IST (czyli osoba do pomocy w organizacji – też super sprawa).

Ile to kosztuje?

Wpisowe na zlot wynosi 399 euro + 260 zł. W cenie jest wszystko na miejscu – program, wyżywienie itp. Dodatkowym kosztem jest transport – można poszukać tanich lotów, tanich autobusów (WizzAir z Warszawy zdarza się nawet poniżej 100 zł w jedną stronę), można dogadać się z innymi patrolami i wynająć wspólny autokar.

Program

Program zlotu składa się z dwóch części: tras (4 dni) oraz programu wspólnego (6 dni).

Trasy organizowane są w grupach składających się z około 5 patroli z kilku krajów, odbywają się w różnych miejscach Holandii i mają swoją tematykę. Patrol wybiera trasę, na którą chce się zgłosić. Organizowane są we współpracy ze społecznością lokalną lub instytucjami pozarządowymi, obejmują poznawanie danego regionu, zdobywanie nowych umiejętności i przede wszystkim służbę dla innych.

Program wspólny na miejscu zlotu to różnorodne gry, warsztaty, dyskusje, spotkania z innymi ludźmi, wieczorne koncerty, kawiarenki, a także stoiska i aktywności przygotowane przez kontyngenty. Program jest zróżnicowany, prowadzony przez osoby z całego świata, zarówno skautów, jak i specjalistów w danej dziedzinie.

Zgłoszenia?

Macie patrol z drużyny? Wypełnijcie zgłoszenie na stronie www.roverway.zhp.pl i prześlijcie stosowne dokumenty. Wyjazd ten to super pomysł na tegoroczny HAL drużyny wędrowniczej!

Chcesz jechać, a nie masz ekipy? Napisz na maila anna.omiecinska@zhp.net.pl – zbierzemy patrol z hufca lub będzie możliwość dołączenia do innego patrolu z Chorągwi.

Termin zgłoszeń – do 30 grudnia!

Zapraszamy na Fanpage Polskiej Reprezentacji – https://www.facebook.com/RoverwayZHP/

Post Author: Ania Omiecińska