RAJD KOLEJĄ już za nami!

W sobotę 13 lutego gromady i drużyny z Hufca Łódź-Polesie miały okazję wziąć udział w Rajdzie Koleją, zorganizowanym przez Grupę Programową hufca. Na Dworcu Łódź Kaliska punktualnie o 9 stawiłło się siedem gromad i drużyn: GZ “Pszczoły z Zaczarowanego Ula”, “Puchatki z Błękitnej Chatki”, “Tęczowe Skrzaty”, “Zaczorawana Kraina” i “Retkińskie Iskierki” oraz 101 ŁDH i 21 ŁDSH.
 

ZOBACZ FOTORELACJĘ!

 

 

 

W organizacji RAJDU KOLEJĄ wsparli nas:

Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi

 

Po krótkim wprowadzeniu  i otrzymaniu specjalnych voucherów uprawniających ich do podróży, uczestnicy wzięli się za wykonywanie pierwszych zadań. Niedługo potem ruszył pierwszy pociąg, a uczestnicy z uśmiechem na ustach wsiedli do wagonów. Punkty, do których trzeba było dotrzeć mieściły się na stacjach: Łódź Marysin, Łódź Żabieniec, Zgierz, Łódź Widzew i Łódź Pabianicka.

 
Na punktach patrole musiały m.in. nagrać filmik, na którym recytują wiersz Juliana Tuwima “Lokomotywa”; spakować się do podróży; pokonać tor przeszkód; nauczyć się piosenki, zbudować budę dla psa, który jeździł koleją oraz zwiedzić stację Radegast. Przez cały Rajd uczestnicy mieli także za zadanie robić zdjęcia i wrzucać je na Facebooka wraz z hashtagami #RajdKoleja i #HufiecLodzPolesie.
 
Patrole miały czas na wykonanie wszystkich zadań do godziny 16, kiedy to wszyscy spotkali się  z powrotem na Dworcu Łódź Kaliska, by napić się ciepłej herbaty, wspólnie podsumować Rajd i zaśpiewać piosenkę “Wesoło gra lokomotywa”.
 
pwd. Anita Ograbek
członkin komendy hufca
 

Post Author: sy2birak