Propozycje zagraniczne na 2016

W 2016 roku czeka na nas kilka propozycji udziału w zlotach skautowych. Można wybrać się zarówno na znany wszystkim dobrze Intercamp, jak i na dłuższy wyjazd w wakacje. Warto pomyśleć już teraz, bo na niektóre imprezy rekrutacja już ruszyła.

Oto, w czym możecie wybierać:

Intercamp

Termin: 13-16 maja 2016

Miejsce: Czechy

Cena: 150 zł wpisowego + dojazd + wyżywienie – razem około 350 zł

Dla kogo:

patrole liczące od 5 do 9 uczestników w wieku 12-17 lat + pełnoletni opiekun;

IST (kadra na zlocie) – wszystkie osoby od 18 lat w zwyż;

Strona www:

Szef reprezentacji hufca: pwd. Zofia Kabza (drużynowa 33 ŁDH)

CEJ (Central European Jamboree)

Termin: 4-14.08.2016

Miejsce: Wrocław

Cena:

• 700 zł za uczestnika
  • 350 zł za IST
  • w cenę wliczone jest wyżywienie!

Dla kogo:

• patrole składające się z 9 osób w wieku 14-17 lat + pełnoletni opiekun,
  • IST – osoby od 18 lat w zwyż;

Szczegóły:

10 dni, które możecie spędzić na zlocie skautów przede wszystkim z Grupy Wyszechradzkiej, chociaż odwiedzą imprezę także osoby z innych krajów. Tematem przewodnim CEJ-a jest „The art of scouting” – program imprezy nastawiony będzie na kulturę i obejmuje takie rzeczy jak: warsztaty artystyczne, koncerty i przedstawienia, gry miejskie, wycieczki po okolicy. Przez cały czas patrole pracować będą we współpracy z innymi grupami (3-4 patrole z różnych krajów) – co po 10 dniach zaoowocuje mamy nadzieję stałą współpracą.

Strona www

Roverway

Termin: 3-14 sierpnia 2016

Miejsce: Francja, zakończenie jest w okolicach Paryża

Cena: szczegóły niedługo, ale z przelotem około 1800-2000 zł

Dla kogo: dla wędrowników – uczestnicy w wieku 16-22 lata;

Szczegóły: Roverway składa się z dwóch części – wędrówek po Francji oraz programu stacjonarnego. Najpierw przez 6 dni patrole wędrują, spotykają się na trasach z innymi grupami i poznają uroki Francji, a następnie w ciągu 4 dni biorą udział w zajęciach na miejscu zlotu.

Strona wwwhttp://www.roverway2016.org/en

A ty, gdzie pojedziesz w przyszłym roku?

phm. Anna Omiecińska
pełnomocnik zagraniczny hufca