Podsumowanie Święta Hufca 2016

Łodzią po(leśnym) regionie – pod takim hasłem poleskie zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy obchodzili Święto Hufca 2016. Wspólnie przemierzyliśmy Tomaszowskie Ziemie na nogach, pociągiem, łódką, rowerami, by odkryć uroki naszego województwa. 

Tegoroczne Święto Hufca było miejscem poznawania przepięknego i zróżnicowanego krajobrazu województwa łódzkiego, w który wpisuje się również niezwykle cenne zabytki architektury. To właśnie na tej ziemi ukryta jest historia Polski i europy, którą naprawdę warto poznać. Dzieje państwa i regionu, które niejednokrotnie potrafiły zadziwić naszych uczestników. 

W sobotę uczestnicy z Łodzi udali się pociągiem na rajd pieszy prowadzący ich do miejsca noclegowego. Podczas rajdu mieliśmy okazję zobaczyć Rezerwat Krajobrazowy “Niebieskie Źródła” chroniący naturalne wywierzyska krasowe, Groty Nagórzyckie oraz funkcjonowanie Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo uczestnicy trenowali się w strzelectwie oraz żegludze po Zalewie Sulejowskim. Podczas rajdu uczestnicy poszukiwali keszy w ramach  geocaching`u i wykonywali zadania, dzięki którym poznawali region. Po zakwaterowaniu w Zespole Szkół Nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Regionart, czyli zajęcia o regionie i nas samych. W ramach Regionart gromady i drużyny poznawały łódzkie regionalizmy, wzory łowickie, taniec oraz poznawali inne środowiska harcerskie w Naszym hufcu. W nocy, dla harcerzy starszych i wędrowników, odbyło się inspirujące spotkanie z dh Justyną Rędzikowską, która w wakacje przejechała autostopem przez pięć krajów azjatyckich. Okazało się, że chusta skautowa otwiera mnóstwo drzwi!

Niedziela przyniosła poranne zajęcia namiestnictw, a po powrocie do Łodzi odbył się uroczysty apel hufca, podczas którego przyznano odznaki Zasłużonych dla Hufca ZHP Łódź-Polesie, podziękowania za organizację i pomoc Święta oraz nagrody za sobotni rajd.

Tegoroczne Święto Hufca było miejscem aktywnego odpoczynku, inspiracji i rozwoju. Uczestnicy mieli szansę poznać Ziemię Łódzką oraz inne harcerskie środowiska. Jesteśmy pewni, że zadawolenie z tak ekscytującego weekendu nie będzie schodziło z twarzy uczestników jeszcze przez długi czas.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia znajdziecie już niedługo w Naszej hufcowej galerii. 

W imieniu Komendy Święta Hufca 2016
phm. Monika Suchan HO
Komendantka Święta Hufca 2016
Szefowa Grupy Programowej 

Post Author: Magdalena Suchan