Witaj w „Ogrodzie”

W samym centrum wielkiego miasta, trochę zakurzonego i na pierwszy rzut oka trochę smutnego, stoi dom, na pierwszy rzut oka trochę brudny i zaniedbany. Sądzić tak mogą jednak tylko ci, którzy nie znali tego miasta i w domu tym nie byli, bo jego bywalcy wiedzą, że na prawdę jest on pełen ciepła, radości i gwaru.

W swoich piwnicach dom ten kryje wielką tajemnicę. W jego piwnicach znajduje się ogród. Dziwne to i niespotykane, żeby ludzie robili sobie ogrody w piwnicach. Ten ogród jest jednak zaczarowany. Charakteryzuje się on wielką różnorodnością – posiada 15 pięknych grządek: rosną na nich warzywa i owoce, poziomki i truskawki, kwiatki drobne i wysokie, są rośliny pnące i płożące. Każdą grządką opiekuje się ogrodniczka. A na czele całego ogrodu stoi główny ogrodnik wraz ze swoimi pomocnikami.

Ogrodnik otacza opieką ogrodniczkę, dając im swoją wiedzę, którą sam zdobył pielęgnując swoją grządkę (z mikołajkiem nadmorskim). W zamian ogrodniczki dają mu swoją wiedzę, swoje ciepło, entuzjazm, dzielą się radościami i smutkami związanymi z opieka nad swoją grządką.

Każdy, kto kiedyś był w tym ogrodzie wie, że warto tam zachodzić, bo tam znaleźć można ciepło nawet w najzimniejszy dzień. Dlatego gdy kiedyś będziesz miała problem lub będziesz chciała opowiedzieć o swoim sukcesie, gdy będziesz szukała ciepła, przyjaciół i dźwięków gitary, gdy będziesz miała ochotę na świetną zabawę lub chwilę refleksji zajdź do serdecznego domu w pięknym mieście.

* * * * * * *

Namiestnictwo składa się z harcerskich drużyn żeńskich naszego Hufca (mówią, że to ewenement na skalę kraju). W jego skład wchodzi 12 cudownych drużyn.

Co roku namiestnictwo organizuje również współzawodnictwo drużyn o Miano Zielonej, Srebrnej i Złotej Koniczynki. Tytuły te może zdobyć każda drużyna za pracę, którą wykonała w danym roku kalendarzowym. Podsumowujemy wtedy również turnieje drużyn, które co roku mają inną tematykę.

Post Author: Ania Omiecińska