Konferencja „Dobre hufce-dobre praktyki” 2012

W miniony weekend spotkaliśmy się na dwa dni w budynku naszego hufca na konferencji „Dobre hufce-dobre praktyki”. Celem spotkania było wypracowanie w gronie instruktorów z hufców podobnych do naszego, wypracować rozwiązania naszych problemów. Pośród naszych gości były władze hufców ZHP Białystok, Poznań „Siódemka” oraz Warszawa Praga-Południe.

 

W gronie czterech hufów mamy podobny teren działania, mamy w swojej strukturze szczepy oraz mamy zbliżoną organizację pracy w hufcu – w zespołach metodycznych i nie tylko takich. Nie oznacza to, że wszystko działa idealnie, dlatego też wzajemnie postanowiliśmy przepracować to, co trzeba zmienić i zaplanować jak to zrobić.

W sobotę każdy z hufców przedstawił swoje sukcesy oraz wyzwania, jakim jeszcze musi sprostać – to zdeterminowała tematy popołudniowych zajęć w podgrupach tematycznych. Pośród naszych Wyzwań znalazły się:

  • drużyny męskie,
  • ruch wędrowniczy,
  • następcy szczepowych,
  • motywowanie instruktorów.

Wieczorem zaś wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na spacer z elementami gry terenowej i zwiedzaniem miasta. Ta część konferencji spodobała się nie tylko gościom. Muszę jednak przyznać, że niektóre zadania okazały się trudne nawet dla Łodzian.

 

Niedziela zaś została poświęcona na rozmowy na temat:

  • szczep – zachowanie ciągu wychowawczego,
  • aktywizacja instruktorów w hufcu,
  • praca z drużynowym.

 

hm. Magdalena Suchan
uczestniczka konferencji

Więcej zdjęć w galerii Hufca:
https://www.flickr.com/photos/143601016@N08/albums/72157713872148402