„Jamboree Europy Środkowej 2014”

Nie stać Cię na wyjazd na Jamboree do Japonii, a chciałbyś przeżyć przygodę w międzynarodowym skautowym gronie? To nic trudnego. Już w przyszłym roku w Czeskiej Republice odbywać się będzie Jamboree Europy Środkowej 2014. Jadąc tam ze swoim patrolem lub jako IST będziesz mógł poznać skautów z Czech, Słowacji i Węgier, którzy w dniach 3-9 sierpnia 2014 r. spotkają się w mieście Doksy (jedyne 50 km od granicy z Polską). Częstym gościem na takich Jamboree byli również skauci spoza regionu – między innymi z Omanu, Tajwanu czy Pakistanu.

Rejestracja patroli rusza 1 lutego 2014. Jako patrol rozumiana jest 9 osobowa grupa + jeden lider. Opłata za udział nie przekroczy 120 euro od osoby. Zgłaszając się jako IST (również od 1 lutego 2014) zapłacimy jedynie 50%-60% ceny uczestnika. Dla osób indywidualnych chcących w wakacje odwiedzić któregoś dnia miejsce zlotu opłata wyniesie nie więcej niż 30 euro od osoby. Warto już teraz rozważyć możliwość udziału w Jamboree i być gotowym na początek lutego celem zarejestrowania swojego patrolu lub siebie jako IST.

Możecie potraktować to jako uzupełnienie obozu, zwłaszcza w przypadku drużyn starszoharcerskich warto rozważyć udział w zlocie. Będzie tak fajnie jak na Intercampie albo jeszcze lepiej!

Więcej informacji ukazywać się będzie na stronie Jamboree Europy Środkowej 2014: www.cej2014.cz lub na facebooku.

phm. Anna Omiecińska
pełnomocnik hufca ds. współpracy zagranicznej

Post Author: Ania Omiecińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *