Jak napisać dobrą próbę HR?

 

Po pierwsze….. ZNAJDŹ DOBREGO OPIEKUNA!

Jesteś zdecydowany. Chcesz zdobyć stopień HR. Masz pewne pomysły, jednak nie do końca wiesz jak się do tego wszystkiego zabrać. Daj sobie pomóc! Dobry opiekun przeprowadzi się Cię przez wszelkie niuanse stopnia HR i pozwoli Ci napisać próbę, z której bedziesz zadowolony i będzie ona do zrobienia. Dobrze, jeśli opiekun Cię dobrze zna, w wielu przypadkach prościej będzie Wam rozmawiać o Twoim życiu.

 
“Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.”
Robert Toro Kiyosaki 
 
Jeśli chcesz realizować próbę na stopień HR, ale nie masz w swoim najbliższym otoczeniu nikogo, kto wsparłby Cię w tym, to te osoby z chęcią pomogą Ci i zaopiekują się Tobą:
pwd. Bartłomiej Cota HR (Szczep Harcerski Żywioły)
phm. Tomasz Jachimek HR (Szczep Harcerski im. Cichociemnych)
hm. Justyna Kaczmarek HR (Szczep Harcerski Żywioły)
phm. Sylwia Kacprzak HR (namiestnictwo wędrownicze)
pwd. Aleksander Pleszko HR (Szczep Harcerski im. Cichociemnych)
hm. Katarzyna Rytko HR (Szczep Harcerski im. Cichociemnych)
phm. Grzegorz Świstek HR (Szczep Harcerski Żywioły)
phm. Michał Werner HR (Szczep Harcerski Żywioły)
 
Po drugie….. POROZMAWIAJCIE!

Kiedy już znajdziesz opiekuna czas porozmawiać. I nie śpieszcie się, warto, abyście dobrze przegadali , a przez to zaanalizowali Cię pod kątem HRa. Rozmawiajcie, rozmawiajcie i rozmawiajcie – w końcu dobra próba nie powstanie po jednym dwugodzinnym spotkaniu.

Po trzecie….. ZAPOZNAJCIE SIĘ Z IDEĄ STOPNIA

Porozmawialiście? Czas zapoznać się z ideą stopnia i odpowiedzieć sobie na proste pytanie: jaki ja jestem wobec tego, co tam jest napisane. Jak wiele mi brakuje? Czy może gdzieś czuje się już całkowicie zrealizowany? To jest właśnie ten moment, aby się nad sobą zastanowić już konkretnie pod kątem stopnia.

Po czwarte….. NAPISZCIE PRÓBĘ

Skoro już wszystko o sobie wiemy, to czas napisać próbę. Wyciągnijmy wnioski z analizy i z tego, co przeczytaliśmy w idei stopnia i zainspirujmy się polanami watry wędrowniczej. W ten sposób łatwo dobierzemy zadania do służby, pracy nad sobą i szukania swojego miejsca w społeczeństwie.

Po piąte….. IDŻCIE NA KOMISJĘ

Uffff…. udało się! Próba napisana, czas ruszyć na spotkanie z kapitułą stopni. Super, jeśli działa ona przy drużynie lub szczepie. Wiadomo, “koszula bliższa ciału”, ale nie znaczy to, że należy obawiać się kapituły w hufcu. Każda komisja, kapituła ma jeden tylko cel: pomóc w realizacji stopnia i chcę, abyśmy sami byli zadowoleni z tego, co zrobiliśmy. Warto o tym pamiętać!

Po szóste….. BĄDŹCIE W KONTAKCIE

Oficjalne otwarcie próby to początek drogi. Drogi, na której będzie wiele za krótkich dni i nocy, chwil kiedy będziecie mieli pełno tego przysłowiowego “poweru” i kiedy nie będziecie mieli ochoty realizować jakichkolwiek zadań. Najważniejsze są wtedy dwie rzeczy – kontakt z opiekunem, niekoniecznie tylko na temat próby oraz jasność celu – zdobycia szczytów ideału!

 

Post Author: sy2birak