Obóz Turystki Kwalifikowanej „NAVICULA 2016”

Zapraszamy kadry drużyn i szczepów oraz wszystkich chętnych na Obóz Turystki Kwalifikowanej „NAVICULA 2016. W trakcie trwania obozu będzie można uzyskać  państwowe uprawnienia Instruktora Turystyki Kwalifikowanej  w zakresie organizowania biwaków i wędrownych obozów specjalnościowych. Uprawnienia pozwalają na organizację i prowadzenie imprez turystki kwalifikowanej i obozów wędrownych.

Uczestnicy:

• Uczestnikiem obozu może być każdy kto skończył 15 lat
  • Uczestnikiem kursu może być każdy kto ukończył szkołę średnią i ma skończone 18 lat.

Organizator:

Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego „Navicula”

Miejsce : BAZA ZHP „WENECJA” Hufca Łódź – Polesie, Jeziorak, Kanał Ostródzko Elbląski,

Terminy:

• Turnus I 9.07-16.07.2016 – 7 dni
  • Turnus II 16.07-23.07.2016- 7 dni

Czas trwania obozu 14 dni lub 7 dni.

Komendant obozu:

Tadeusz Kubicki  – żeglarz jachtowy, starszy sternik motorowodny,  instruktor turystyki kwalifikowanej o specjalności – turystyka kajakowa, oraz turystyka rowerowa

W planie obozu:

1. Praktyczne szkolenie i zasady bezpiecznego poruszania się w grupie.
  2. Nauka samodzielnego poruszania się jachtem żaglowym i kanu.
  3. Poznanie podstawowych technik przetrwania i survivalowych.
  4. Poznanie oznaczeń szlaków wodnych i turystycznych.
  5. Warsztaty szkutnicze „zrobię sobie pagaj
  6. Kurs z egzaminem i pozyskanie państwowych uprawnień Instruktora Turystyki Kwalifikowanej o specjalności turystyka kajakowa lub rowerowa (można zdobyć obie specjalności)
  7. Obóz będzie miał charakter obozu wędrownego, gdzie bazą wypadową będzie Baza „Wenecja”
  8. Planowane wyprawy w trakcie pełnego 14 dniowego pobytu, podczas których uczestnicy będą poruszać się środki lokomocji takimi jak kanu, jacht i rower:
  • Pochylnie i Muzeum w Buczyńcu na Kanale Elbląskim
  • Jezioro Bartężek i kanał Bartnicki
  • Jezioro Ruda Woda i okolice
  • Miłomłyn, Siemiany i Zalewo zwiedzanie po drodze: jezioro Ilińskie, jezioro Jeziorak, jezioro Ewingi i łączący je kanał Elbląski i Dobrzyck

Kurs i egzamin planowany jest na 9 - 10 lipca (sobota i niedziela)

Wyposażenie obowiązkowe:

1. Strój przeciwdeszczowy i przeciwwiatrowy
  2. Strój kąpielowy
  3. Buty do brodzenia w wodzie (mogą być stare tenisówki, sandały)
  4. Strój rowerowy i wyposażenie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  5. Dres i strój sportowy.
  6. Latarka – najlepiej „czołówka”
  7. Menażka, kubek, sztućce.
  8. Nóż biwakowy – do wszystkiego (ostry)
  9. Plecak lub sakwy rowerowe do wycieczek rowerowych.
  10. Rower sprawny technicznie z oświetleniem oraz odblaskami – transport po stronie organizatora.
  11. Zapasowa dętka do własnego roweru.
  12. Etui wodoszczelne na telefon.
  13. Środki odstraszające kleszcze i komary.
  14. Czapka z daszkiem lub kapelusz.
  15. Okulary przeciwsłoneczne
  16. Śpiwór / poduszka
  17. Mata samopompująca, karimata lub materac dmuchany 1-osobowy.
  18. Pozostałe ubrania i bielizna wg własnych upodobań.
  19. Środki higieny osobistej.

Koszty:

• Odpłatność uczestnika za 14 dni obozu: 950 zł
  • Odpłatność uczestnika za 7 dni obozu: 550 zł

W cenie:

1. Transport rowerów i sprzętu dniu 9.07.2016 z Łodzi do Bazy „Wenecja” i miejscowości na trasie przejazdu, oraz transport powrotny w dniu 23.07.2016 z Bazy „Wenecja” do Łodzi i miejscowości na trasie przejazdu
  2. Pełne wyżywienie i napoje
  3. Opieka  wykwalifikowanych instruktorów
  4. Czarter jachtów i kanu oraz ich transport
  5. Sprzęt biwakowy: namioty 3-osobowe (jeden na dwie osoby)/worki wodoszczelne 1 szt. na osobę / beczki wodoszczelne kanu / kamizelki asekuracyjne/ sprzęt do przygotowywania posiłków
  6. Opieka medyczna w Bazie „Wenecja”
  7. Opieka ratownika na kąpielisku w Bazie „Wenecja”
  8. Ubezpieczenie NW

Cena nie zawiera:

1. Transportu uczestników na i z obozu (w przypadku licznej grupy z  jednego miasta  transport zostanie zorganizowany i koszty równomiernie zostaną podzielone na podróżnych)
  2. Kosztów kursu i egzaminu na Instruktora Turystyki Kwalifikowanej

Zapisy przyjmuje i informacji udziela Szef bazy „Wenecja” Tadeusz Kubicki, tel. 502587210, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.